12.04.2021 | 09:37

У рамках реалізації пілотного проекту «Успішна кар’єра» у Дрогобицькому МРЦЗ відбувся черговий інформаційний вебінар для учнівської молоді на тему: «Обирай майбутнє – живи і працюй в Україні».

Учасники онлайн-заходу – дев’ятикласники Меденицької СЗШ І-ІІІ ст. –ознайомилися із станом і перспективами розвитку ринку праці, правилами вибору професії, можливостями самостійного тестування на електронних ресурсах державної служби зайнятості.

З цікавістю хлопці та дівчата слухали інформацію про те, що таке професія та як її правильно обрати, аналізували універсальну формулу «хочу-можу-треба». Модератор зосередила їхню увагу на професіях, які є затребувані в регіоні, а також назвала спеціальності майбутнього.

Молоді наголосили, що за допомогою спеціальних тестів на платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри кожний може в дистанційному режимі дізнатися більше про свої професійні інтереси, уподобання, нахили та врахувати їх під час вибору фаху. Це рішення, яке слід прийняти після шкільної парти, є вкрай важливим, оскільки від нього залежить добробут людини, реалізація власного потенціалу, перспективи особистісного та кар’єрного зростання. У широкому розумінні професія – це вид трудової діяльності, що вимагає від особи відповідних здібностей, підготовки, практичних навичок. Тому старшокласникам слід добре орієнтуватися у світі професій, аби не допустити помилки і не розминутися з покликанням.

Катерина Мисишин, провідний фахівець з питань зайнятості сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості