09.04.2021 | 09:28

Превентивна робота – одне із пріоритетних завдань державної служби зайнятості. У цьому контексті особливо важливо націлювати старшокласників на правильний вибір професії, адже помилка у молодому віці у дорослому житті зумовлює невдоволення собою, стає причиною невдоволення від праці, невдалої кар’єри, а іноді призводить до безробіття.

Власне профорієнтація і є тим інструментом, який покликаний поставити знак рівності між життєвими прагненнями учнів і суспільними потребами щодо якості трудових ресурсів.

У рамках пілотного проєкту з професійної орієнтації та кар’єрного консультування учнівської молоді «Успішна кар’єра», що впроваджується на Львівщині, Олена Алієва, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Жовківської районної філії Львівського обласного центру зайнятості, провела онлайн-зустріч із батьками старшокласників, котрі беруть участь програмі.

За її словами, саме рідні та близькі мають безпосередній вплив на вибір професії майбутніх абітурієнтів, можуть підказати, порадити, зорієнтувати синів і доньок, на порозі дорослого життя убезпечити їх від помилок. Для цього цільову аудиторію ознайомили з метою проєкту, сучасними правилами професійного самовизначення, станом локального ринку праці та перспективами його розвитку, переліком актуальних професій, вимогами працедавців до потенційних працівників тощо. 

Особлива увага була зосереджена на можливості учнів і всіх охочих пройти в режимі онлайн тестування, скориставшись платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри, що розміщена на офіційному інтернет-порталі Державної служби зайнятості. На думку модератора, цей ресурс дозволяє чітко визначити нахили, уподобання, професійні інтереси молоді, аби вона в подальшому не розминулася з покликанням.

Жовківська районна філія Львівського ОЦЗ