18.05.2021 | 14:25

Сьогодні, 18 травня, заступник директора Львівського ОЦЗ Оксана Іванчук взяла участь в онлайн-дискусії на тему: «Проблеми та перспективи працевлаштування молоді у час пандемії. Університети, ринок праці, можливості для молоді», що відбулася з ініціативи Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького у рамках 12-го ярмарку кар’єри.

Спікери – ректор університету Володимир Стибель, заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, директор Департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман, заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук, заступник директора РСП «Шувар» Іван Стефанишин – повели мову про молодіжний ринок праці, особливу увагу зосередивши на проблематиці працевлаштування випускників навчальних закладів у період розгулу пандемії та шляхах врегулювання цієї складної ситуації.

У вітальному слові ректор університету Володимир Стибель зазначив, що організований захід – це чудова нагода працедавцям знайти потенційних співробітників, а студентам вишу визначитися з можливостями працевлаштування, ознайомитися з умовами праці, зарплатними пропозиціями та перспективами побудови кар’єри. Він окреслив освітні програми очолюваного вишу, його матеріально-технічну базу та запроваджені інновації. За словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Віталія Загайного, Львівщина на тлі України досягла певних здобутків у сфері сільськогосподарського виробництва. Саме тому на часі подбати про кадровий потенціал шляхом поєднання навчального процесу з виробничим, аби майбутні молоді спеціалісти ще зі студентської лави могли застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці, а фірми і компанії «вирощували» справжніх професіоналів. Більш детально державні програми підтримки агробізнесу охарактеризувала директор Департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман. Вона наголосила, що, окрім негативних наслідків поширення коронавірусної інфекції, є й позитивні. Зокрема, чимало заробітчан повертаються додому й запроваджують здобутий за кордоном досвід на рідній землі, займаючись вирощуванням сільськогосподарської продукції. І цей досвід слід масштабувати на всіх рівнях.

Заступник директора Львівського ОЦЗ Оксана Іванчук подякувала ініціаторам 12-го ярмарку кар’єри за організацію заходу, оскільки саме такі перемовини, на її думку, дозволяють студентам не тільки зорієнтуватися у ринкових реаліях, зрозуміти, які навички та якості слід розвивати, а й вчать мистецтву самопрезентації та ведення співбесіди з працедавцями. «Пандемія наклала відбиток на ринок праці, багато підприємств скоротили виробничу діяльність, як наслідок – побільшало безробітних і зменшилася база вільних робочих місць і вакантних посад. Згідно зі статистичними даними, роботу за сприяння служби зайнятості нині шукають 1200 випускників навчальних закладів, у тому числі 900 учорашніх вихованців вишів», – повідомила О. Іванчук. За її словами, щодня служба зайнятості оперує інформацією про наявність 2 тис. вакансій, із них понад 200 є для студентів академії ветеринарної медицини та біотехнологій. Проведене опитування щодо задоволеності випускників першим робочим місцем засвідчило, що більшість респондентів мають завищені вимоги щодо рівня зарплати, натомість бажають менше часу витрачати на виконання виробничих завдань. «Враховуючи результати анкетування, рекомендую молоді звернути увагу на програми, які націлені на підтримку підприємницьких ініціатив, й не боятися відкривати власну справу, у тому числі й в агросфері. Саме консолідація різних джерел фінансування дасть можливість ініціативним молодим спеціалістам успішно стартувати у бізнес. А прикладів вдалого господарювання у сфері сільськогосподарського виробництва є достатньо, чимало ексбезробітних стали успішними фермерами і тепер займаються вирощуванням полуниці, тепличних чи зернових культур», - наголосила О. Іванчук. Вона закликала молодь бути мобільними, гручко реагувати на ринкові зміни, постійно удосконалювати комунікаційні навички, професійні знання та вміння, а головне – постійно вчитися та розвиватися.

Запрошений до слова заступник директора РСП «Шувар» Іван Стефанишин зосередив увагу присутніх на тому, що випускники вишу повинні бути готовими працювати в умовах територіальної реформи, а об’єднаним територіальним громадам слід подбати про системне навчання для тих, хто займається виробництвом в аграрному секторі економіки.

На завершення розмови учасники дискусії висловили сподівання, що 12-й ярмарок кар’єри, організований Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, стане дієвим майданчиком, де працедавці знайдуть потрібних працівників, а студенти – роботу.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського ОЦЗ