17.06.2016 | 10:08

Майже щодня ТОВ «Бадер Україна», що знаходиться поблизу міста Городка, приймає делегації безробітних з різних куточків Львівщини. Приміром, цього тижня тут побувала група жителів Пустомитівського району, а вчора українсько-німецьке підприємство стрічало майже тридцять самбірчан і львів’ян.

За попередньою домовленістю з адміністрацією товариства центри зайнятості області систематично організовують на швейне виробництво професіографічні екскурсії. У такій взаємодії зацікавлені всі сторони: тимчасово непрацюючі особи мають змогу оглянути сучасні цехи з німецьким обладнанням, ознайомитися зі специфікою роботи та прийняти важливе рішення: залишитися тут працювати чи шукати місце праці деінде. У компанії появляється шанс у стислі терміни дібрати персонал і поширити серед населення інформацію про вид діяльності та комфортні умови праці. А служба зайнятості з успіхом виконує посередницьку функцію, поєднуючи інтереси тих, хто шукає роботу та її пропонує.

Екскурсантів привітно зустріла представник відділу кадрів Галина Дацко. Вона не тільки провела їх просторими цехами, але й докладно оповіла технологію виготовлення чохлів для різних типів автомобілів марки «Ауді»: від розкрою шкіри – до пакування та складання готових виробів. Як наголосила, підприємство з іноземними інвестиціями з року в рік нарощує обсяги виробництва продукції. Зараз у с. Кожичі Яворівського району зводяться нові швейні цехи, відтак невдовзі появиться не одна сотня додаткових робочих місць. Ось чому компанія нині активно здійснює добір і навчання потенційних працівників. Професійний вишкіл проводиться у дві зміни у навчальному центрі (с. Скнилів), де новачки під керівництвом тренерів освоюють ази швейної справи.

– На заводі середній розмір заробітку – один з найвищих в районі та сягає 5000-5400 гривень, – зазначила Галина Степанівна. – А п’ятдесят відсотків виробничників отримують щомісяця понад сім тисяч. Оскільки на підприємстві тризмінний графік роботи, коштом підприємства проводиться довіз співробітників до «Бадеру» та в зворотному напрямку за чітко визначеними маршрутами. Отож проблем з добиранням наші співробітники не мають.

Оглянувши сучасне виробництво, безробітні активно вступили у розмову, з’ясовуючи різні нюанси. Їх цікавило, який пакет документів потрібно подати у відділ кадрів для зачислення у штат, скільки триває щорічна відпустка і коли вона надається, чи оплачуються листки тимчасової непрацездатності, де можна пройти медичний огляд, чи діє на фірмі профспілкова організація, за якими професіями тут трудяться чоловіки, яка оплата праці у вихідні та неробочі дні та ін.

Наостанок приїжджим запропонували записати координати кадрової служби для надсилання резюме та контакти водіїв, домовившись з котрими можна знову приїхати на «Бадер Україна» з метою навчання та працевлаштування. І хоча на всі запитання безробітні отримали конкретні та вичерпні відповіді, дорогою до Львова жвавий діалог, пересипаний дотепними жартами, продовжився у салоні автобуса. Складалося враження, що після почутого та побаченого у пасажирів поліпшився настрій, в очах декого зажевріла довгоочікувана надія, спільна поїздка згуртувала цілком незнайомих людей і повернула їм віру у майбутнє. Було видно, що умови праці на швейному виробництві багатьом припали до душі, а значить екскурсанти разом з родичами чи знайомими обов’язково сюди повернуться, щоби залишитися працювати на німецькому обладнанні та отримувати гідну зарплату.