14.04.2021 | 10:13

Професія «манікюрник» походить ще з часів Давнього Єгипту та Китаю. Майже 3000 років до нашої ери цариця Єгипту Клеопатра використовувала хну для фарбування своїх довгих нігтів у теракотовий колір. Загалом це слово походить від латинського «manus», що означає руки, і «cura» – догляд. До початку XX століття догляд за руками став дохідною комерційною галуззю, а набори для нігтів продавалися в універсальних крамничках. Не тільки жінки, а й чоловіки того часу залюбки користувалися ними. У 1917 році вперше з’явився рожевий лак для нігтів, а у 1920 році лаки різних кольорів можна було купити в аптеках усіх країн світу.

Сьогодні манікюрна справа – це система догляду за руками, що включає не тільки красу нігтів, але й лікувально-відновлювальні процедури, догляд за шкірою рук, технології створення штучних нігтів тощо.

Такими глибокими знаннями із посадовцями Новороздільської міської філії Львівського ОЦЗ поділилася колишня їхня клієнтка п. Оксана. Вона переступила поріг служби зайнятості у серпні 2018 року з метою пошуку роботи. Аналізуючи її трудовий стаж, можна переконатися, що дівчина не цуралася жодної роботи. Здобувши у 2008 році у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника спеціальність «дизайнер інтер’єру», вона якийсь час працювала за фахом. Після тривалої перерви в роботі, пов’язаної з народженням і вихованням дитини, їй довелося трудитися і менеджером зі збуту, і адміністратором, тобто постійно спілкуватися та знаходити спільну мову з клієнтами.

Якось під час чергового візиту до філії вона довідалася про можливість за скеруванням служби зайнятості пройти професійне навчання. Більш детально ознайомившись із графіком вишколу, вона обрала курси з основ ведення підприємницької діяльності. Таке рішення було обґрунтованимним, адже свого часу вона пройшла навчання за фахом «манікюрник», постійно працювала над удосконаленням професійних умінь і навиків, вивчала новинки у сфері краси. Та й робота манікюрниці їй була до душі, оскільки нема нічого кращого, аніж дарувати представницям прекрасної статі гарний настрій та вишуканий дизайн нігтів. А ще крок у бізнес дозволяв жінці стати незалежною, самостійно заробляти на життя та планувати час. То чому б не скористатися унікальною можливістю, яку їй дарує доля?

Ось так за сприяння служби зайнятості пані Оксана зареєструвалася як фізична особа-підприємець і вже понад два роки успішно займається улюбленою справою, про яку мріяла з дитинства.

Новороздільська міська філія Львівського ОЦЗ