26.02.2016 | 09:41

Під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василя Мартиняка відбулася колегія, у якій взяли участь керівники всіх соціальних служб області. Під час заходу йшлося про аспекти доступності осіб з інвалідністю до соціальних, медичних, банківських, освітніх та інших установ, відзначення 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, надання пільг багатодітним сім’ям і соціальних послуг учасникам АТО.

Перед доволі чисельною аудиторію з презентацією Стратегії модернізації та розвитку Державної служби зайнятості – виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2016-2020 роки виступила заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. Вона зазначила, що в умовах посилення конкуренції на ринку праці служба зайнятості реформується у сучасну сервісну установу, у роботі якої будуть використовуватися новітні інформаційні, комунікаційні та організаційні технології. Серед основних завдань – підвищення ефективності надання послуг клієнтам, удосконалення комунікацій між учасниками ринку праці, прозорість і відкритість у діяльності, раціональне використання фінансових ресурсів, збільшення частки видатків для реалізації активної політики зайнятості, поліпшення кадрового потенціалу та активізація міжнародного співробітництва.

Оксана Степанівна докладно прокоментувала суть основних нововведень, наголосивши, що разом з модернізацією технології обслуговування населення у центрах зайнятості запрацюють електронні кабінети для пошуковців роботи та працедавців, буде проводитися моніторинг і прогноз розвитку ринку праці, удосконалюватимуться механізми отримання відомостей про попит на робочу силу, впроваджуватимуться нові підходи до ведення інформаційної політики, здійснюватиметься дистанційне навчання клієнтів СЗ, будуть встановлені візуальні системи комунікації на сучасних серверах та ін. Усе це в комплексі дозволить розширити базу вакансій, оперативно працевлаштовувати краян, якісно добирати кадри на замовлення підприємств, зменшити обсяги довготривалого безробіття, скоротити витрати на пасивну виплату допомогу з безробіття й водночас збільшити асигнування для працедавців з метою створення ними нових робочих місць.

– Безперечно, зміни позитивно вплинуть на ситуацію в сфері зайнятості, оскільки вони покликані оптимізувати ринок праці як України в цілому, так і Львівщини зокрема, – резюмувала О. Іванчук.