02.03.2016 | 10:05

Чи не найважливішим питанням сьогодні залишається розв’язання проблем життєдіяльності вимушено переміщених осіб, у тому числі й залучення їх до трудової діяльності. Посадовці Червоноградського МЦЗ докладають максимум зусиль, аби внутрішні мігранти були забезпечені роботою. Нині допомоги у працевлаштуванні потребують 10 переселенців, для яких постійно проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи, надаються консультації з питань зайнятості та застосування положень чинного законодавства. І під час семінарів, і на особистому прийомі їм розповідають про можливості професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, порядок видачі ваучерів для посилення конкурентоспроможності на ринку праці, умови надання одноразової виплати допомоги з безробіття з метою організації власної справи тощо. Періодично у рамках роботи консультаційного центру «Під одним дахом» у центрі зайнятості організовуються Дні відкритих дверей, психологічні тренінги та інші акції, покликані спростити процес працевлаштування безробітних.

Серед першочергових завдань у питанні трудової адаптації внутрішньо переміщених осіб до нових умов перебування, підвищення їхньої мотивації до праці, зменшення тривалості пошуку роботи – налагодження взаємодії центру зайнятості з працедавцями, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Як свідчить досвід, саме завдяки партнерським відносинам вдається знайти для того чи іншого безробітного прийнятне місце праці, а потенційного працедавця переконати у доцільності працевлаштування найбільш уразливих верств населення. Немалу роль у цьому процесі відіграє й механізм стимулювання фірм і компаній до створення нових робочих місць шляхом повернення витрат зі сплати єдиного соціального внеску.

Загалом до Червоноградського МЦЗ звернулося 90 осіб з числа вимушено переміщених осіб, з них 54 отримали статус безробітного. За скеруванням ЦЗ 42 внутрішні мігранти працевлаштовані на постійне місце роботи, 3 охоплено тимчасовою зайнятістю, 7 – відповідно до замовлення працедавців стажувалися на виробництві, а одна особа за фінансової та консультативної підтримки служби зайнятості започаткувала підприємницьку діяльність.

І наостанок – про людський фактор. Коли на прийом приходить особа, котра дійсно хоче знайти роботу, розглядає всі ймовірні варіанти працевлаштування, сумлінно виконує рекомендації особистого консультанта, відвідує підприємства, надсилає на спеціалізовані сайти своє резюме, їй обов’язково пощастить знайти свого працедавця.