12.02.2018 | 12:34

У доволі цікавому і незвичному форматі у Бродівському районному центрі зайнятості відбулася презентація освітніх послуг ВСП «Львівський автомобільно-дорожній коледж НУ «Львівська політехніка».

Аби відверто обговорити усі аспекти зацікавлених у співпраці сторін – органів влади, освіти, служби зайнятості, навчального закладу та працедавців – до участі у заході організатори запросили голову Бродівської районної ради Євгена Шведа, начальника відділу економіки РДА Наталію Ковальську, директора автомобільно-дорожнього коледжу Михайла Брегіна, його заступника з навчально-виробничої роботи Юрія Якімця, посадовців відділу освіти, директорів шкіл району, керівників і представників філії місцевої ДЕД, МПП «Нара», Бродівського лісового господарства, ТзОВ «Бродівське АТП-14610», ДЛГП «Галсільліс», а також приватних підприємців, що займаються ремонтом автомобілів і двигунів, укладають тротуарну плитку, здійснюють будівельні роботи тощо.

Керівництво центру зайнятості, як організатор заходу, ставило за мету донести інформацію про навчальний заклад і рівень підготовки на його базі спеціалістів цільовій аудиторії, якій це цікаво, а також поєднати інтереси державних і бізнесових структур за ланцюгом: школа – професія – робота, щоби в найближчому майбутньому виробництво не відчувало кадрового голоду, а молоді спеціалісти мали роботу. Цього разу презентували освітні послуги автомобільно-дорожнього коледжу як освітянам, котрі завтра випускають у доросле життя школярів, так і підприємствам, що мають потребу у фахівцях певного профілю.

Гостра дискусія, що розгорілася за круглим столом, свідчила про те, що порушена тема – актуальна, болюча і потребує нагального вирішення. Окрім основних питань, що були зазначені у порядку денному, йшлося про дорожній фонд, виробничі кластери, престижність тих чи інших професій, важливість впровадження дуальної освіти, підготовки фахівців за новими, більш прогресивними, спеціальностями. Чимало уваги було зосереджено на тому, що за нинішніх умов молоді спеціалісти повинні мати кілька компетенцій, вміли проводити діагностику комп’ютерних систем автомобіля, знали сучасну техніку та електронні пристрої. Натомість школярів, а головне – їхніх батьків, потрібно інформувати про реалії ринку праці, важливість вибору фаху, перспективи працевлаштування, рівень заробітних плат у різних галузях економіки тощо.

Внаслідок обміну думками народилося кілька слушних пропозицій. Зокрема присутні дійшли згоди про потребу спільно з відділом освіти провести опитування випускників декількох шкіл на предмет того, хто вплинув на прийняття рішення, куди піти вчитися. Прозвучала заява про необхідність формувати на фірмах кадровий резерв, доцільність організації подальших зустрічей представників фірм і компаній окремих сфер виробництва з органами влади та навчальними установами з метою збалансування їхніх інтересів щодо якості підготовки персоналу.

Окрім того, керівництво коледжу та місцеві підприємці домовилися про працевлаштування цьогорічних випускників, а директор Паликорівського НВК зобов’язався провести розмову з вихованцями школи – потенційними абітурієнтами ВСП «Львівський автомобільно-дорожній коледж НУ «Львівська політехніка».

Руслан Сусла,  директор Бродівського районного центру зайнятості