11.04.2022 | 15:54

З-посеред 739 вимушено переміщених українців, котрі від початку широкомасштабного вторгнення на нашу країну російського агресора (станом на 11.04.2022 року) прибули на Львівщину з районів активного ведення бойових дій і звернулися до базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ з метою пошуку роботи, понад 60% становили жителі Харківської, Донецької, Київської областей та столиці України.

Місцем праці вдалося забезпечити 74 переселенців. Найбільше – 22 особи – приступили до трудової діяльності за скеруванням працівників Львівського міського центру зайнятості, 13 допомогли працевлаштуватися спеціалісти Жидачівської районної філії ЛОЦЗ, 8 забезпечили роботою фахівці Стрийського міськрайонного центру зайнятості, ще по 4 особи залучили до продуктивної зайнятості у Новояворівській міській та Кам’янка-Бузькій районній філіях ЛОЦЗ.

Ким тепер працюють ті, хто знайшов прихисток на Львівщині? Спектр вакансій, які підійшли харків’янам, донеччанам, киянам, луганчанам чи одеситам, найрізноманітніший. Багато хто став до роботи на підприємствах виробничої сфери і тепер трудиться в тилу операторами автоматичних та напівавтоматичних верстатів та установок, ізолювальниками, слюсарями-сантехніками, верстатниками деревообробних верстатів, машиністами автоматизованої лінії, слюсарем-ремонтником, лицювальником-плиточником, пресувальником виробів з деревини, шліфувальником, накатником, електрогазозварником, електриком дільниці тощо.

Вимушено переміщені особи також поповнили штат швейних підприємств, влаштувавшись швачками, закрійниками або розкрійниками. Дехто влився у трудові колективи закладів сфери обслуговування і працює продавцем продовольчих товарів, касиром торговельного залу, барменом, кухарем, кондитером, пекарем, комплектувальником, прибиральником службових приміщень чи двірником.

Комусь підійшла робота у поштових відділеннях, нині вони – листоноші або сортувальники поштових відправлень. Пощастило знайти роботу й чотирьом ескулапам, зокрема лікарю з ультразвукової діагностики, рентгенологу, анестезіологу, сестрі медичній. Є й такі, хто обійняв посади психолога, практичного психолога, інспектора, менеджера (управителя) зі збуту або постачання, інженера з відтворення природних екосистем, комірника, завідувача господарством, інспектора з кадрів. А дехто, переїхавши на Львівщину, продовжив трудитися водієм автотранспортних засобів, оператором заправних станцій, черговим з режиму, сторожем та ін.

Нагадуємо, що під час пошуку роботи спеціалісти служби зайнятості керуються нормами статті 46 Закону України «Про зайнятість населення». Згідно з нею прийнятною для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Винагорода повинна бути не нижчою за розмір заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна. Під час пропонування прийнятної роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреби ринку праці.