04.09.2018 | 13:50

Зняття з обліку в центрі зайнятості може стати причиною втрати допомоги від держави. За яких умов особу позбавляють офіційного статусу безробітного?

Згідно з новими правилами при значення субсидій, якщо в сім'ї є безробітний, який не зареєстрований у центрі зайнятості та не має доходів, то право на державну допомогу родина втрачає.

За яких умов ще безробітного можуть зняти з реєстрації в центрі зайнятості?

- Коли особа знайшла роботу самостійно, працевлаштувалася за наймом на умовах трудового договору чи уклала цивільно-правовий договір щодо виконання робіт (надання послуг), - пояснює Оксана Гаврилюх, заступниця начальника відділу обласного центру зайнятості, - А також - якщо вступила на навчання за денною формою, її при звали на строкову військову службу. Звісно, що з реєстрації знімаються особи, які досягли пенсійного віку або яким призначили пенсії за віком на пільгових умовах чи за вислугу років.

Які ще можуть бути причини? Чи правда, що якщо особа відмовляється від запропоноваї центром роботи, то її також знімають з обліку?

Так. Відмови від двох пропозицій роботи, зокрема за набутою професією, за скеруванням центру зайнятості - підстава для зняття з реєстрації. Для безробітного, який уперше шукає роботу та не має спеціальності, причиною може бути відмова від двох пропозицій проходження професійного навчання у період від дня реєстрації (перереєстрації).

Якщо особа не відвідує центру зайнятості без поважних причин протягом 30 робочих днів, її знімають з реєстрації на 31-й день. Виняток зроблено для тих, хто бере участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, проходить професійне навчання за скеруванням центру зайнятості...

А як довго безробітний може перебувати на обліку та одержувати допомогу?

Термін отримання громадянами соціальних послуг у службі зайнятості чинним законодавством невизначений. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" загальна тривалість виплати допомоги через безробіття не може перевищувати 360 календарних днів упродовж двох років від дня її призначення, а для незастрахованих осіб та взятої на облік внутрішньо переміщеної особи, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, -180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги через безробіття не може перевищу вати 720 календарних днів.

Леся Ясинчук, газета «Експрес». 30.08.2018