26.05.2023 | 14:06

Для того, щоб успішно працевлаштуватися або втриматися на робочому місці, доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя, вивчати нові технології, сучасне обладнання  чи процеси, а за певних обставин - навіть змінювати фах. 

Державна служба зайнятості має унікальну пропозицію для тих, хто готовий зробити ще один крок у професійному розвитку. Це - ваучер на навчання.

Він дає право деяким категоріям громадян безоплатно підвищити  освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію. 

Обирати місце навчання можна з-поміж професійно-технічних і вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності за затвердженим Міністерством економіки Переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (сьогодні - майже 27 тис. грн). Якщо вартість навчання більша за цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Навчання за ваучером  здійснюється за 123 професіями чи спеціальностями. Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, майже вдвічі розширений перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер. 

Серед нових у переліку робітничих професій - такі затребувані у роботодавців як: бетоняр; штукатур; муляр; продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими; монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій; слюсар будівельний; електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку; електромонтер з експлуатації розподільних мереж; оператор котельні; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування; провідник пасажирського вагона; службовець на складі (комірник); дорожній робітник тощо.

 Перелік доповнений сучасними спеціальностями: автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка; біотехнології та біоінженерія; гірництво; деревообробні та меблеві технології; дизайн; дошкільна освіта; економіка; енергетичне машинобудування; залізничний транспорт; інформаційні системи та технології; комп’ютерні науки; маркетинг; мікро- та наносистемна техніка; озброєння та військова техніка; підприємництво та торгівля; терапія та реабілітація; туризм і рекреація; теплоенергетика; фізична культура і спорт; цивільна безпека. 

Повну інформацію щодо можливостей отримання ваучера на навчання можна отримати в найближчому центрі зайнятості або на офіційному сайті Державної служби зайнятості в рубриці «Ваучер».