23.08.2019 | 11:12

«Ключова цьогорічна інновація служби зайнятості – впровадження інституту кар’єрного радника», – повідомив під час ефіру у радіостудії «Франкова земля» директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин.

За його словами, у момент звернення до служби зайнятості першим клієнтів зустрічає реєстратор. Саме він ознайомлює їх зі змістом соціальних послуг, вносить особисті дані в базу даних, проводить первинне профілювання, а саме: з’ясовуює стаж, освіту, сімейний стан, побажання щодо подальшої професійної діяльності, добирає особі прийнятні пропозиції роботи тощо. Якщо перша зустріч не увінчалася працевлаштуванням, тоді з відвідувачем працює кар’єрний радник. Він разом з клієнтом приймає рішення про подальшу стратегію дій з метою повернення до продуктивної зайнятості, складає план пошуку роботи, допомагає спланувати кар’єру, вишукує шляхи підвищення конкурентоспроможності тощо.

Богдан Волошин повідомив, що другим етапом стратегічного розвитку сервісів служби зайнятості є запровадження інституту «Консультант роботодавця», який стартував у серпні цього року. Консультанти під час надання послуг працедавцям враховують специфіку їхньої діяльності, розвиток галузі, особливості ринку праці, організовують на замовлення керівників фірм і компаній різні заходи: мініярмарки вакансій, презентації підприємств, професіографічні екскурсії на виробництво, а також співбесіди з кандидатами на робочі місця, у тому числі й з використанням сучасних інтернет-технологій.

Під час ефіру директор Дрогобицького МРЦЗ звернув особливу увагу і на дієвості окремих послуг. Зокрема, йшлося про стажування безробітних безпосередньо на робочому місці, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, програму ваучеризації, підтримку підприємницьких ініціатив, надання працедавцям компенсації зі сплати єдиного соціального внеску у разі працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця та ін.

«Запроваджуючи нові послуги та сервіси, державна служба зайнятості прагне стати потужним гравцем на ринку праці і компетентним помічником для своїх клієнтів», – резюмував Богдан Волошин.

 

Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості