04.03.2019 | 10:12

Гендер – це поняття, що означає соціальну стать, а не біологічну. Відповідно гендерна рівність – це рівність чоловіків і жінок у суспільстві. Існують багато стереотипів стосовно цього твердження. Традиційно успіхів чекають від чоловіків, годувальників, ініціаторів, агресорів. Представниці ж прекрасної половини людства звикли вважати себе інтелектуально нижчими, заробітну плату їм виплачують меншу, їх не часто побачиш у вищих ешалонах влади, і очолюють вони здебільшого невеликі підприємства.

Нещодавно ці та інші питання були порушені під час круглого столу на тему: «Гендерна нерівність в сучасному суспільстві». Захід відбувся на базі відділу «Бориславське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання БВПД.

Участь у дискусії взяли головні спеціалісти відділу «Бориславське бюро правової допомоги» Галина Ляхович, Руслан Фурдзин, фахівець з профорієнтації Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості Ірина Пазяк, спеціаліст 1-ї категорії Бориславського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області Оксана Андрущакевич, завідувач сектору профілактики СуСД Бориславської міської ради Наталія Герцан, інспектор ювенальної превенції СП ПП Бориславського ВП ДВП ГУНП у Львівській області Віра Костик, а також директор Бориславського міського ЦСССДМ Віталій Плоскодняк, заввідділенням соціальної допомоги вдома Бориславського міського територіального центру Оксана Москаль і головний спеціаліст Управління праці та соціального захисту населення м. Борислава Тетяна Шульц.

Учасники круглого столу активно долучалися до обговорення Розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 14 серпня 2018 року № 813/0/5-18 «Про затвердження заходів на виконання Державної соціальної програми забезпечення рівним прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року в області» та Розпорядження міського голови Борислава від 25 січня 2019 р. № 17-р «Про затвердження заходів на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року в м. Борислав». Присутні дійшли спільної згоди про налагодження тісної взаємодії задля виконання вищезазначених розпоряджень.

Бориславська міська філія Львівського ОЦЗ