19.08.2019 | 10:55

Підприємницький клімат з року в рік розширюється. Частково це пов’язане з тим, що безробітним у службі зайнятості всілякими способами допомагають започаткувати власну справу.

Підприємець В. Кутняк пригадує, що ще на етапі реєстрації фахівці держустанови допомогли йому скласти бізнес-план, надали матеріальну підтримку для ведення підприємницької діяльності. Так з «легкої руки» колективу центру зайнятості нещодавно ринок у Бродах збагатився смачними та хрусткими огірочками, виплеканими приватним підприємцем Василем Івановичем Кутняком.

На власній присадибній ділянці в селі Берлин він побудував теплицю для вирощування огірків. Василь Іванович каже, що зелені красені у нього можна придбати з кінця травня до жовтня, коли за наших кліматичних умов вони ростуть у відкритому ґрунті. Однак ринок потребує свіжих овочів увесь рік. Якщо картоплю, буряк можна зберігати упродовж року, то огірки доводиться або імпортувати, або вирощувати у парниках.

«Огірковий бізнес – клопітка робота. За саджанцями потрібно доглядати, правильно та вчасно їх висаджувати, боротися зі шкідниками, рівномірно утеплювати засклене приміщення в холодну пору року. Головне, щоби така праця приносила задоволення, бо «легких» грошей нема», – переконаний підприємець, прийшовши чималий життєвий шлях.

Свого часу пан Василь опанував фах кондитера, понад шість років працював шеф-кухарем, комірником, експедитором, були спроби самостійно заробляти на життя. Зіштовхнувшись із проблемою працевлаштування, чоловік звернувся за допомогою до Бродівської районної філії Львівського ОЦЗ. І тут отримав порозуміння: ні, не місце праці за наймом, а всебічну допомогу щодо заснування власної справи. «Зробити перші кроки у бізнесі не так страшно, – зізнається чоловік. – Мені допоміг експериментальний проект «Рука допомоги», завдяки якому безвідсоткову поворотну допомогу мали змогу отримати члени малозабезпечених родин і вимушені переселенці, котрі мріяли про власну справу».

І хоча Василь Кутняк тільки на першому етапі самостійного господарювання, але вже задоволений результатом, планує збільшувати обсяги виробництва та налагодити співпрацю з торговельними точками та закладами громадського харчування.  

Руслана Бордуляк, провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Бродівської районної філії Львівського ОЦЗ