06.04.2018 | 09:58

У "апартаментах" Оксани Гасій вражає мінімалізм, простота, охайність, естетика. Тут кожний сантиметр площі використовується за призначенням: ліворуч – кушетка для пацієнтів і стілець, праворуч – сучасне устаткування на коліщатках, що дозволяють легко переміщувати величезну лампу та сучасну техніку, у кутках – навісні полиці з медичними препаратами та засобами догляду за шкірою. На стінах – численні сертифікати, дипломи, відзнаки, які свідчать про професіоналізм їхньої власниці.

Мабуть, ви вже здогадалися, це – косметологічний кабінет. Місце його знаходження також продумане до дрібниць: розташований він у самому осерді Дрогобича (Львівська область) на одному із поверхів торгового центру «Гетьман», поруч із перукарським салоном. Як кажуть, зайшовши сюди, можна отримати одразу кілька послуг: постригти чи укласти волосся, наростити вії, зробити макіяж, манікюр і скористатися косметичними процедурами, аби обличчя світилося, наче порцеляна.

– Багато років я трудилася як найманий працівник. Уперше думка заснувати щось своє прийшла після Революції Гідності, коли втратила роботу. Тоді з чоловіком дійшли висновку, що могли б і самотужки господарювати, адже спеціальність маємо, роботи не боїмося. На той час це були плани на далеку, навіть дуже далеку, перспективу, – розповідає Оксана Володимирівна, – Так сталося, що після тривалого проживання у столиці ми переїхали до Дрогобича, який, порівняно з Києвом, видався провінцією. Обійшовши вздовж і впоперек центральну частину міста за п’ять хвилин, було розчарування, навіть депресія. Згодом оговталися, стали звикати. Шукала роботу за допомогою місцевого центру зайнятості. За кваліфікацією я економіст, а потім здобула ще медичну освіту, закінчила курси з косметології, навчалася при ГО «Червоний Хрест». Загалом у сфері краси працюю з 2009 року. Ось тепер також завершую вишкіл з основ реабілітації та кінезіології.

Могутнім поштовхом до активних дій, розповідає пані Оксана, став пілотний проект «Рука допомоги». Про нього вона довідалася від працівників центру зайнятості. Скористатися безвідсотковою фінансовою допомогою на придбання обладнання для відкриття бізнесу – це той шанс, який не можна упустити. Тоді й вирішили більше не зволікати, а навпаки – штурмувати події. За скеруванням ЦЗ О. Гасій вивчила ази ведення власної справи у Львівському центрі професійно-технічної освіти, самостійно написала бізнес-план, згодом захистила свій доробок на відповідній комісії у Львові.

– Як учасниця експерименту за донорські кошти придбала лазерний медично-косметологічний коагулятор «Ліка-хірург». З цим апаратом можна рости в професійній сфері, розвиватися. У косметології, як і будь-якій іншій галузі, клієнтам передусім треба подати меню, тобто перелік послуг, які вони можуть отримати. За допомогою цього пристрою можна усунути багато дефектів шкіри, бо ж не завжди маски та масажі є ефективними, а моє правило – кожному пацієнту запропонувати свій лік. Тепер, щоб позбутися судинної сіточки, дрогобичанам не потрібно їхати до Львова, цю процедуру можна зробити у моєму кабінеті.

Пані Оксана переконана, що не тільки велика підтримка чоловіка зіграла вирішальну роль у становлення її як бізнес-леді, а й впевненість у своїх силах, сильна віра в Бога. «Спочатку був страх, багато скептиків, котрі відмовляли від цієї затії, мовляв, навіщо тобі це здалося, для чого ризикувати, ти потерпиш фіаско...Така, на жаль, ментальність західняків. Але, як на диво, тільки ми з чоловіком впритул зайнялися організаційними питаннями, пазли почали складатися у одне ціле. Я дуже люблю свою роботу. І справа не тільки у заробітку. Коли звертається дівчина чи жіночка з проблемами, хочеться їй весь світ прихилити, зробити все можливе, щоби естетичні вади не позначилися на її житті, щоби була задоволеною, щасливою. Ось бачите, мені нині-завтра народжувати маля, а я ще з насолодою працюю, коли занурююся в роботу, забуваю про час, втому, болячки… Мені подобається робити клієнток красивими.

Плани у Оксани Володимирівни доволі амбітні. Вона мріє про велику клієнтську базу, тоді обов’язково своїх пацієнтів вітатиме з днем народження чи релігійними святами, нагадуватиме про процедури і час візиту, інформуватиме про нові засоби догляду за шкірою тощо. На її думку, хоча Дрогобич і провінційне місто, його мешканці повинні отримувати європейські послуги на найвищому рівні.

– Маю намір найближчим часом найняти на роботу помічницю. Звичайно, за пошуком персоналу, консультаціями і порадами звернуся до спеціалістів центру зайнятості. Я переконалася, там працюють справжні професіонали. Розраховую на їхню допомогу й надалі, бо вже раз відчула їхню чуйність і міцне плече підтримки, – говорить пані Оксана, готуючись до прийому чергової пацієнтки.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості