07.02.2019 | 11:20

Під час прес-конференції, що відбулася у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області, соціальні партнери – посадовці місцевих органів юстиції, служби зайнятості та Держпраці – поділилися з представниками мас-медіа векторами подальшої співпраці, націленої на залучення до трудової діяльності злісних неплатників аліментів, а також осіб, котрі за рішенням суду мають майнові зобов’язання.

Як зазначив в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Роман Мазур, із початку цього року у рамках соціальної ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, уряд прийняв пакет законодавчих документів, у яких прописаний механізм погашення заборгованості особами, стосовно котрих відкрите провадження у органах виконавчої служби. Відповідно 21 січня цього року керівники Міністерства юстиції, Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та Державної служби України з питань праці підписали Меморандум про взаємодію. Власне про те, яким чином буде організована співпраця, йшла мова на зустрічі з журналістами.

Запрошений до слова заступник начальника ГТУЮ з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Львівській області Юрій Сало повідомив, що зараз на Львівщині зареєстровано 15 тисяч виконавчих проваджень, із яких 4,5 тис. осіб мають заборгованість понад 3 місяці та ведуть аморальний спосіб життя. Зчаста державні виконавці не мають змоги стягнути суму боргу через те, що боржники не працюють або трудяться у тіньовому секторі економіки. Власне алгоритм спільних дій виконавчої служби з посадовцями центрів зайнятості, Держпраці дозволить офіційно працевлаштувати злісних неплатників, виявити тих, хто легально не оформив трудові відносини, а також залучити боржників до примусового виконання суспільно-корисних робіт для погашення недоплати.

Заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук зазначила, що в рамках Меморандуму служба зайнятості взяла на себе зобов’язання періодично, раз у тиждень, інформувати територіальні органи юстиції про вільні робочі місця та вакантні посади, база яких щоденно оновлюється, а також надавати особам, що мають борг перед державною чи власною дитиною, повний пакет соціальних послуг з метою працевлаштування.

– Форматів зайнятості у нас є достатньо, як і пропозицій роботи. Середній рівень зарплати у заявлених вакансіях становить понад 6,5 тисяч гривень. Хоча у місті Львові 20% вільних місць праці із винагородою понад 9 тисяч, – повідомила О. Іванчук. – Цьогоріч з кожним відвідувачем центру зайнятості працює кар’єрний радник, основна функція котрого – максимально визначити коло проблем клієнта, які негативно вливають на можливість працевлаштування, усунути їх, відтак знайти особі прийнятне місце праці, у разі потреби скерувати її на професійне навчання, громадські роботи або ж залучити до самозайнятості. Нині кожний, хто хоче працювати, має можливість знайти роботу.

Із виступу начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової представники ЗМІ дізналися про аспекти інспектування підприємств, на яких використовується праця нелегалів або ж виплачується заробітна плата у конвертах, а також штрафні санкції, що застосовуються у разі виявлення порушень норм чинного трудового законодавства.

На думку соціальних партнерів, налагоджений механізм співпраці дозволить зменшити в області суму недоплати, число боржників та рівень тіньової зайнятості.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості