15.02.2016 | 11:25

Масове вивільнення персоналу свідчить про економічний занепад держави та загострення соціальної напруги у суспільстві. Торік таке явище спіткала місто Трускавець. Торік до міського центру зайнятості надійшла інформація від шістьох працедавців про заплановане вивільнення майже 2293 осіб. Під скорочення потрапили працівники одних з найбільших ринкоутворюючих підприємств регіону – ПрАТ «Трускавецькурорт» (2044 особи), ПрАТ «Дніпро Бескид» (109). На жаль, уже з початку 2016 року три суб’єкти господарювання знову анонсували звільнення 41 особи. Такі невтішні новини лише підсилюють песимістичні настрої містян, позаяк ситуація на місцевому ринку праці й так є доволі складною.

Для зменшення негативних наслідків та упередження зростання рівня безробіття фахівці ЦЗ проводять превентивні заходи, у тому числі й зустрічі з керівниками фірм і компаній, котрі роздумують над ідеєю зменшення штатних одиниць. А для надання консультаційної та інформаційної допомоги працівникам, котрі можуть втратити роботу, організовують семінари у трудових колективах. Торік відбулося десять таких заходів.

Нещодавно спеціалісти центру зайнятості зустрілися з 39 працівниками, котрі підпадають під масове вивільнення ПП «Анна Г» та управління Пенсійного фонду України в м. Трускавець. Присутніх поінформували про реалії сучасного ринку праці, соціальні гарантії у сфері зайнятості, порядок реєстрації у ЦЗ з метою пошуку роботи, можливості професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, надання одноразової виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності тощо.

Окрім заходів для мешканців курортного містечка, працівники центру зайнятості систематично організовують різноманітні атракції для тих, хто забезпечує тимчасово непрацюючих трудовою діяльністю. Упродовж минулого та з початку поточного року проведено 53 семінари для понад трьох сотень працедавців. Представникам місцевих підприємств детально розповіли, що завдяки тісній співпраці з МЦЗ вони зможуть позбутися проблем з добору найманого персоналу, на їхнє замовлення можливе професійне навчання потенційних працівників, організація тимчасових робіт та ін. Адже база центру зайнятості налічує чимало краян, котрі прагнуть чесно трудитися, забезпечуючи собі стабільний заробіток, а фірмі чи компанії процвітання та розвиток.