16.01.2019 | 10:53

Учора, 15.01.2019 року, у приміщенні Львівського міського центру зайнятості продовжилася розширена нарада ДСЗ, у рамках якої колеги обговорили алгоритм впровадження інституту кар’єрних радників. Захід розпочався з екскурсії Будинком праці, яку провели заступники директора МЦЗ Неля Возна та Олег Дрівко. Представницька делегація оглянула сектори самостійного пошуку роботи, рекрутингу, поспостерігала за роботою особистих консультантів, ознайомилася зі специфікою діяльності установи тощо. Валерій Ярошенко, в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату), розповів про досвід працевлаштування в Швеції, де служба зайнятості має пріоритетне право укомплектовувати вакансії як приватних, так і державних підприємств.

Продовжилася ділове спілкування на тему зайнятості у актовій залі. Заступник Голови ДСЗ Ольга Макогон зосередила увагу присутніх на викликах, які нині стоять перед посадовцями, а це: трудова міграція, тіньовий ринок надання послуг рекрутинговими агентствами, неофіційне працевлаштування, складний бізнес-клімат, старіння нації та обмеженість освіти. За її словами, впровадження інституту кар’єрного радника допоможе розширити спектр електронних сервісних послуг державної установи, спрятиме підвищенню її іміджу, модернізує напрями співпраці з соціальними партнерами тощо. Ольга Валентинівна підкреслила, що лише служба зайнятості може гарантувати громадянам легальне працевлаштування, а тому цей меседж повинен бути донесений до усіх мешканців регіонів.

Начальник управління організації надання соціальних послуг ДСЗ (ЦА) Любов Бершадська повела мову про практичну складову впровадження інституту кар’єрного радника. Йшлося про розробку нових форм анкет, за якими здійснюється профілювання безробітних, проведення тренінгів для працівників базових ЦЗ і філій, налагодження більш тісного зворотнього зв’язку між центральним апаратом та обласними центрами зайнятості.

Запрошена до слова Ірина Вознюк, начальник управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів ДСЗ (ЦА), похвалила всі обласні центри зайнятості за якісно надані соціальні послуги, навели цікаві приклади заходів, що відбулися з ініціативи фахівців ЦЗ і спрямовані на підвищення рівня обізнаності молоді з реаліями ринку праці, акцентувала на важливості дистанційного навчання та організації роботи щодо видачі ваучерів.

Її думку продовжив Зеновій Вантух, директор Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. Використовуючи мультимедійні матеріали, він зазначив, що у ввіреній йому установі здійснюється вишкіл дорослого населення за 15 ліцензованими робітничими професіями, а незабаром ЦПТО готуватиме ще й фермерів. Така новація сприятиме зменшенню відтоку кадрів за межі України, адже можливість чесно трудитися на своїй землі і заробляти немалі кошти, використовуючи державну фінансову підтримку, усунить потребу багатьох жителів області, особливо сільських поселень, їхати до сусідньої Польщі і гнути там спину. З неприхованою гордістю З. Вантух продемонстрував слухацькій аудиторії посібники, розроблені викладачами ЦПТО, повідомивши, що цьогоріч, надаючи освітні послуги на платній основі підприємствам, установам та організаціям, заклад самотужки заробив мільйон гривень.

Наприкінці конструктивної розмови присутні скористалися нагодою почути відповіді за запитання, що їх цікавили, уточнити окремі деталі або нюанси, що виникають у повсякденній роботі. Підсумки наради озвучив Валерій Ярошенко, котрий висловив щиру подяку організаторам дійства та вкотре наголосив, що основне завдання кар’єрного радника – зуміти мотивувати клієнта до трудової діяльності.

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості