оп
06.02.2019 | 14:20

5 лютого 2019 року у стінах Інституту адміністрування та післядипломної освіти НУ «Львівська політехніка» відбулася, здавалося б, незначна подія – 13 осіб з числа безробітних після завершення навчання курсу «Англійська мова в ІТ-сфері» отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Співпраця між Львівським обласним центром зайнятості та НУ «Львівська політехніка» розпочалась ще в далекі 90-і роки минулого століття і завжди була не тільки дієвою, але й надзвичайно потрібною для обох сторін, а ще – цікавою та оригінальною за своєю суттю. Не виняток і теперішнє партнерство.

Ідея про формування та вишкіл тимчасово непрацюючих жителів області за напрямом «Англійська мова в ІТ-сфері» виникла не спонтанно. Наприкінці жовтня торік до в Львівського ОЦЗ від імені ГО «Нове суспільство України» звернувся Костянтин Левченко з проханням допомогти учасникам проекту «Україна-Норвегія» інтенсивно підвищити рівень знань англійської мови, яка необхідна для діяльності у сфері інформаційних технологій. До слова, основу проекту «Україна-Норвегія» складає професійна перепідготовка військовослужбовців і членів їхніх сімей для освоєння цивільних спеціальностей, що користуються попитом на ринку праці, а також сприяння учасникам програми у правовій та соціальній адаптації до умов життя у суспільстві.

Робота щодо втілення ідеї розпочалася негайно і як результат – 22 листопада 2018 року стартувало навчання безробітних за програмою «Англійська мова в ІТ-сфері» у НУ «Львівська політехніка». Уперше вдалося зібрати цільову групу, що складалась з колишніх військовослужбовців, учасників АТО та членів їхніх сімей. Звичайно, були побоювання і хвилювання: чи зможемо донести до слухачів усе те, що передбачено у навчальному плані? А це і вивчення професійної англійської мови, і загальноосвітніх предметів, (дисциплін), і застосування психологічних прийомів для адаптації до сучасних реалій.

Напруга почала переростати у маленький, але такий важливий, тріумф лише на підсумковому занятті, після завершення якого слухачі виповнили «Анкету-відгук про навчання». Надзвичайно приємно було читати позитивні відгуки слухачів. А на вручення свідоцтв про завершення навчання завітали всі викладачі, котрі впродовж усього терміну навчання охоче ділилися з дорослими «студентами» знаннями та досвідом, а також заступник директора з навчально-наукової роботи Інституту адміністрування та післядипломної освіти Роман Іванович Квіт, начальник Лінгвістично-освітнього центру, старший викладач кафедри іноземних мов Мар’яна Євгенівна Захарчук та ін. Вони ще раз привітали перших випускників і побажали їм вдалої професійної кар’єри. Курси підвищення кваліфікації дозволили слухачам опанувати додаткові знання і практичні навички, стати більш конкурентоспроможними на ринку праці, а усе це в комплексі розширює шанси в сфері працевлаштування та гарантує подальше кар’єрне зростання. Отримавши свідоцтво про підвищення кваліфікації, випускники висловили слова вдячності викладацькому складу за науку, важливу інформацію, яку вони почерпнули під час вишколу і яка знадобиться у трудовій діяльності.

Хочеться побажати всім без винятку: займайтеся тим, що вам до снаги, постійно вдосконалюйтеся та здобувайте нові навички, не лінуйтеся вивчати англійську мову, відшліфовуйте презентаційні вміння, будьте допитливими та активними. Не бійтеся висловлювати свої ідеї, нехай вони і видаються на перший погляд нереальними. Адже досвід свідчить: неможливого немає! Головне – намітити ціль і наполегливо працювати для її досягнення.

Наталія Кінь,  заступник начальника відділу організації профнавчання Львівського обласного центру зайнятості