12.05.2020 | 12:11

Ні для кого не секрет, що за нинішніх реалій, коли пандемія коронавірусу буквально зупинила все і всіх навколо, малий та середній бізнес на межі виживання. Чимало дрібних підприємців змушені закриватися, скорочувати виробництво, а отже й штат. Та не всі здаються і пливуть за течією негативних подій, є й такі, що боряться, пристосовуються, змінюються та навіть повертаються до старих форм роботи, лиш би втриматися на гребені хвилі. Сьогодні мова піде про сім’ю Онуляків, власників піцерії у місті Сколе.

Позаторік наші герої мали не дуже привабливий статус малозабезпечених, але проєкт «Рука допомоги», що реалізовувався за підтримки Міністерства соціальної політики України та світового банку, і працівники Сколівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості долучилися до докорінних змін у їхньому житті. Програма, якою скористалися горяни, передбачала надання безвідсоткової фінансової допомоги на започаткування власної справи.

За словами наших співрозмовників, ідея відкрити піцерію «Ollio» з’явилася блискавично, адже пані Оля два роки працювала адміністраторкою у кафе і встигла закохатися у цю справу. А ще у туристичному Сколе не було жодного подібного закладу. Після успішного захисту бізнес-плану за отриману 61 тисячу гривень жінка придбала холодильники, професійну піч, посуд тощо.

Спочатку піцу готували тільки на винос, а у меню було лише 10 її видів. Але з часом бізнес розширився. Чоловік нашої героїні – Ігор Онуляк – також взяв участь у проєкті «Рука допомоги», а отримані кошти витратив на облаштування майданчика для піцерії. Тепер у них можна поласувати не лише традиційною італійською їжею, але й замовити гарячі напої, перші страви, різноманітні салати, м’ясні дошки для компаній і навіть суші.

Справи йшли доволі непогано, та епідемія коронавірусу і карантинні заходи внесли свої корективи. Допоки інші заклади громадського харчування закривалися, сім’я Онуляків, добре обдумавши ситуацію, що склалася, одноголосно вирішила не припиняти підприємницьку діяльність, а повернутися до старих послуг – знову працювати на винос, тобто дистанційно приймати замовлення й доставляти жителям міста запашні наїдки.

Як зазначає голова родини, прибутки значно скоротилися, здебільшого приймають заявки на виготовлення піци, суші, зрідка салатів чи м’ясних дошок. Але найголовніше – піцерія «Ollio» не зупинилася, вона тільки притишила свій хід. Пропри всі позитивні та негативні прогнози вітчизняних і закордонних експертів колишні клієнти служби зайнятості все ж вірять у краще. Своїми планами на майбутнє наразі не діляться, але ми не сумніваємося, що вони будуть грандіозні і обов’язково втілені в життя.

До слова. Служба зайнятості щиро вітає сімейство Онуляків з нещодавнім поповненням. Щиро зичимо малечі міцного здоров’ячка та гарного апетиту, а батькам – процвітання у бізнесі!

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості