19.04.2021 | 09:52

Як свідчить практика, молодь на зорі дорослого життя не завжди знаходить роботу до душі. Сьогодні піде мова про найбільш поширені помилки під час спроби працевлаштуватися.

Тож на які моменти слід звернути увагу першочергово?

Передусім рекомендуємо сфокусувати увагу на кількох яскраво виражених компетенціях. Мова власне йде про ваше вміння виконувати певний обсяг завдань Тобто ви маєте зрозуміти, що бажаєте та вмієте робити, маєте знання, практичні навички або довід в обраній сфері діяльності. Приміром, якщо прагнете пов’язати трудовий шлях з ІТ-сектором, то повинні вміти програмувати або ж брати участь у проєктному менеджменті. Слід зрозуміти, що в умовах гострої конкуренції не можливо займатися всім одночасно, треба зосередити увагу та певному предметі: або досконало вчити фінансовий облік, або ж  поглиблювати знання з лінгвістичних дисциплін.

Креативні представники покоління Z зазвичай стверджують, що ознакою нашого часу є постійний розвиток і прагнення до самовдосконалення. Одначе у такому випадку залишається не зрозумілим, про які напрями та результати розвитку йдеться. Безсумнівно, повинен підвищуватися рівень знань сфери діяльності, яку ви обрали. Але, обираючи шляхи та інструменти розвитку, треба аналізувати не процеси, а результати, ставити конкретні цілі. Приміром не просто вчити англійську, а знати її на рівні, який вимагає конкретна робота чи проєкт, над яким ви працюєте.

Зазвичай, нинішня молодь має здатність гіперболізувати свої навички, знання, вміння під час працевлаштування. Одначе це – програшна тактика. Треба мати сміливість визнати, що ви чогось не знаєте і готові вчитися. Адже обман дуже швидко виявиться, коли вам поставлять певне запитання чи запропонують дати оцінку тому чи іншому явищу, про яке ви писали у резюме, але не можете сказати про нього й кількох слів. Перебільшення – це серйозна перешкода розпочати кар’єру.

Ще одне: не пасуйте перед труднощами. Якщо вам пропонують виконати непосильне, на ваш погляд, завдання, не поспішайте під впливом емоцій або через брак знань чи досвіду відмовлятися від нього. Натомість обговоріть з працедавцем його очікування, умови, хід подій, проаналізуйте наслідки у разі невдачі. Довіряйте керівництву, разом з ним обумовте терміни виконання завдання. Ухилення від сьогочасних викликів – шлях в нікуди, тому не слід ховати голову «в пісок», а навпаки доцільно скласти стратегію подолання перешкод та погодити її з начальством.

Не варто під час побудови кар’єри нехтувати особистим життям. Важливо дотримуватися балансу, золотої середини. Народжені у молодому віці діти повинні стати стимулом і ресурсом для подальшого просування кар’єрними сходами, але не бар’єром. З часом сини та донечки підростуть і у вас знайдеться час для того, аби досягти вершин в обраній сфері діяльності. Якщо ж ви зайняли лідерські позиції, які вимагають тотальної концентрації уваги та докладання максимуму зусиль, то присвячувати час родині та дітям буде значно складніше, аніж на початку кар’єрного шляху.

Дослухайтеся до наших порад і вдало стартуйте у трудове життя.

За матеріалами інтернет-видань