16.08.2019 | 11:51

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Руслан Щерба. До заходу долучилися також представники служби зайнятості та інших соціальних структур.

Так, головний державний інспектор управління Держпраці у Львівській області Марія Кучма розповіла про найбільш актуальні порушення трудового законодавства. Посадовці Дрогобицького МРЦЗ говорили про стан ринку праці, перелічили послуги держустанови, озвучили новації у роботі тощо.

На засідання запросили представників підприємств і фізичних осіб-підприємців, що найманим працівникам нараховували заробітну плату у сумі 4173-5500 грн. Своєю чергою, суб’єкти господарювання пояснювали причини потрапляння до складу «ризикових».

Зазначалося, що чимало працедавців з метою скорочення податкових виплат приховують реальний розмір заробітної плати персоналу, виплачуючи частину заробітку в конверті. Така ситуація призводить до значних негативних наслідків не лише для бюджету району чи держави, а й для самого працівника. Оскільки, період, за який не сплачені внески «випадає» із страхового стажу особи та не включаються під час розрахунку розміру пенсії.

Члени комісії наголосили присутнім на відповідальності за порушення законодавства про працю та перелічили типові порушення, які допускають підприємці.

Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості