29.07.2021 | 10:02

«Круглий стіл» з безробітними мешканцями Миколаївщини нещодавно відбувся в тамтешній районній філії ЛОЦЗ.

На зустріч запросили партнерів: представників відділу соціальних служб Центру надання соціальних послуг міської ради, а також фахівців з відділу обслуговування громадян №17 (сервісний центр) ГУ ПФУ у Львівській області, спеціалістів Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та працівників центральної районної бібліотеки.

Завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг, Світлана Вірт акцентувала увагу шукачів роботи на важливості дотримання норм чинного законодавства про працю при оформленні найманих працівників та виплаті легальної заробітної плати страхувальниками. Адже, від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно сплачених страхових внесків залежить розмір страхового стажу.  Кожен працівник повинен відстоювати свої конституційні права та вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати єдиного соціального внеску з усієї суми отриманого доходу.

А от заступник начальника відділу обслуговування громадян №17 (сервісний центр) ГУ ПФУ у Львівській області Наталя Танчак інформувала присутніх про зміни в порядку обліку трудової діяльності працівників, а саме запровадження електронної трудової книжки. Такий документ - це цифровий аналог паперових трудових книжок, в якому буде відображатися уся інформація про стаж, яка наявна в канцелярському аналогові.

 Фахівець не оминула увагою і ситуацію щодо поетапного впровадження з 1 червня цього року електронної форми листків непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків, розповіла про веб-портал електронних послуг ПФУ, реєстрація на якому дає можливістю здійснювати постійний контроль за даними, які впливають на пенсійні права громадянина.

Про умови створення патронатних сімей та підбір кандидатів у патронатні вихователі, праця яких є офіційним працевлаштуванням, пояснювали присутнім фахівці відділу соціальних служб Центру надання соціальних послуг Миколаївської міської ради.  

Миколаївська районна філія ЛОЦЗ