30.10.2019 | 10:24

Нещодавно директор Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості Галина Цибенко під час наради у міського голови Ігоря Яворського поінформувала присутніх про підсумки роботи ввіреної їй установи упродовж 9 місяців 2019 року.

За її словами,  у згаданому періоді соціальними послугами скористалися 2062 пошуковці роботи, у тому числі 1107 безробітних. Водночас вдалося акумулювати відомості про 1304 вакансії та забезпечити місцем праці 1173 мешканців нафтового містечка. Рівень працевлаштування безробітних склав 35,2%.

– Задля якісного укомплектування штату кваліфікованими кадрами до нас звернулося 316 працедавців. Відтак, завдяки старанням посадовців СЗ для них підібрали 292 працівника, – зазначила очільниця міської філії ЛОЦЗ. – У середньому вакансії укомплектовуємо упродовж 12 днів. На жаль, задекларована місцевими фірмами та компаніями зарплата здебільшого складає трохи більше, аніж 5 тисяч гривень.

З початку року професійним навчання охоплено 190 безробітних. У Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ 5 осіб завершили кусри з основ ведення підприємницької діяльності, 2 – опановували професією «касир торговельного залу» і вже працевлаштовані, 22 краян підвищили рівень кваліфікації за напрямом «оператор та машиніст котелень», ще 9 проходять вишкіл і невдовзі поповнять лави операторів котельні.

Упродовж січня-вересня 2019 року 61 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру на підприємствах м. Борислава та смт Східниця.

Допомогою профконсультантів скористалися 3617 мешканців населеного пункту, у тому числі 1074 осіб з числа клієнтів служби зайнятості. Рівень охоплення зареєстрованих безробітних профорієнтаційними послугами складає 97%. Водночас понад тисяча молодих осіб, котрі навчаються у різних освітніх закладах Борислава, отримали низку профконсультаційних рекомендацій і фахових порад.

Як було наголошено, служба зайнятості не стоїть осторонь підприємницьких ініціатив і всіляко підтримує їх. Приміром, цьогоріч 5 жителів міста скористалися одноразовою виплатою допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Вони відкрили перукарські та манікюрні салони, а дехто вирішив займатися ресторанним бізнесом. Загальна сума коштів, виплачених в якості стартового капіталу, становила майже 110 тисяч гривень.

Станом на 01.10.2019 року у міській філії Львівського ОЦЗ соціальні послуги з метою працевлаштування отримують 374 безробітних, а вакантними залишалися 109 робочих місць і посад.

Бориславська міська філія Львівського ОЦЗ