27.05.2020 | 11:31

Понад два сторіччя до Трускавця з’їжджаються на лікування не тільки жителі різних міст і сіл України, а й інших країн. Чому? Причина відома: цілющі властивості місцевих мінеральних вод – «Нафтусі», «Марії», «Софії» – не одній тисячі відпочивальників допомогли здолати різні немочі та знищити біль. Тому не дивно, що це маленьке містечко рясніє оздоровчо-лікувальними закладами, серед яких чільне місце займає санаторій «Шахтар». Із вікон його семиповерхової споруди як на долоні видно мальовничі пейзажі: гори, які стрімко здіймаються ввись, латки зелених полонин, а ще – темні ліси, що підпирають небо.

– У нас створені чудові умови для комфортного проживання та комплексного лікування понад чотирьохсот клієнтів, – розповідає заступник директора з економічних питань санаторію «Шахтар» Тетяна Володимирівна Романюк. – Цієї весни, як і у попередні роки, очікували на бум відпочивальників. Одначе вірус CОVID-19 не тільки перекреслив усі плани, а фактично паралізував діяльність. У перші дні через пандемію навіть була паніка: як зарадити, що робити з найманим персоналом, як зберегти колектив? Саме тоді дізналися про державну підтримку для суб’єктів малого і середнього бізнесу, що надається у вигляді допомоги з часткового безробіття. Спершу у документі йшлося тільки про підприємства, що займаються виробництвом, потім були внесені доповнення, відповідно до яких на державні кошти могли претендувати й фірми, хто належать до сфери обслуговування. Звісно, це була рятівна соломинка для нашого закладу. Адже через карантин із 270 працівників «Шахтаря» 223 особи залишилися без заробітку, а це – лікарі різного профілю, молодший медичний персонал, прибиральники, кухарі, офіціанти, працівники технічної служби, бухгалтери. За кожним із них проглядаються сім’ї, що залишилися без засобів до існування. Відразу взялися вивчати нормативні документи, підключили юридичну службу, коли щось було не зрозумілим, зверталися до Трускавецької міської філії Львівського ОЦЗ, яку очолює Маргарита Роман. Хочу зазначити, що із службою зайнятості у нас давно налагоджені партнерські стосунки, не раз спеціалісти сприяли нам в укомплектуванні вакансій. Тож не сумнівалися, що нам і тепер допоможуть. Так і сталося. Начальник відділу взаємодії з роботодавцями філії Анатолій Кієнко надав вичерпні консультації з питань підготовки документів, тоді підписали їх у керівництва закладу і подали їх до центру зайнятості. Хочу сказати, що ми не помилилися у своєму рішенні, зберегли цінні кадри, а наші наймані працівники відчули, що про них дбає як дирекція санаторію, так і держава. Буквально днями від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття надійшло понад 770 тисяч гривень для виплати персоналу допомоги з часткового безробіття за квітень. У червні відповідно до укладеного договору повторно сформуємо уточнюючі списки для отримання державних коштів за травень і таким чином компенсуємо працівникам втрату зарплати через припинення діяльності санаторію, – завершує розповідь Т. Романюк.

Довідково. Станом на 27.05.2020 року на банківські рахунки 74 працедавців уже перераховані кошти у сумі понад 6,0 млн грн із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для виплати наманим працівникам допомоги з часткового безробіття. До слова, відповідно до рішень обласного центру зайнятості призначена допомога з часткового безробіття 501 суб’єкту малого та середнього бізнесу. Отож 8708 найманих працівників, що були офіційно працевлаштовані, зможуть невдовзі отримати частину втраченої заробітної плати через припинення або скорочення виробничої діяльності із-за карантину.

 

Львівський обласний центр зайнятості