15.08.2019 | 14:25

У світі безліч «смачних» професій. Але сьогодні, мабуть, всі вже здогадалися, що мова піде про баристу, фахівця з приготування кави. У народі кажуть, що вони продають не просто каву, а неймовірну атмосферу! Адже разом з філіжанкою цього ароматного та помірно терпкого напою клієнт отримує найцінніше – спілкування.

Цей вид діяльності доволі молодий, але на батьківщині еспресо, в Італії, та у багатьох інших країнах світу вважається дуже шанованим. Чи знали ви, що професія бариста стала поширеною завдяки американцям? Саме у 1980-х роках Говард Шульц, котрий пізніше став засновником компанії з продажу кави та мережі кав'ярень «Старбакс», був у Мілані. Місцеві бариста не просто подавали і готували кавові напої, вони перетворювали цей процес на справжню виставу. Натхненний дійством, підприємець повернувся додому і втілив побачене у рідній країні. До речі, за стандартами мережі «Старбакс» професіонал готує першокласний еспресо всього за 17 секунд.

Уявіть собі, що так званий кавовий сомельє вміє створювати до 40 видів напоїв на основі кави! Для цього бариста повинен користуватися кавоварками на професійному рівні, при цьому розрізняти аромати арабіки та робусти, характерні для певного ступеня обсмаження зерна, балансувати сам помол, температуру та час проходження води, кількість рідини для однієї чашку, тиск в кавомашині, а також силу втрамбовування меленої суміші.

Ця інформація нині є надзвичайно важливою для пані Оксани, клієнтки Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ, котра завдяки старанням посадовців держустанови невдовзі проходитиме стажування у маленькій та затишній кав’ярні «Coffee House», власник якої – давній соціальний партнер служби зайнятості.

Сподіваємося, що безробітна опанує мистецтво створення неповторного кавового напою і вже незабаром вправно готуватиме чи то «айріш каву» (по-ірландськи), чи «раф-каву» (кавовий напій на основі еспресо, ванільного цукру та жирних вершків), або ж «флет-вайт» (австралійський напій, що готується шляхом змішування спіненого молока та порції еспресо).

Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ