13.12.2018 | 10:45

У переддень світлого свята Андрія Первозванного, покровителя учнів, у приміщенні Львівського Будинку праці панувала незвична атмосфера, переповнена молодечим запалом, ентузіазмом, бажанням діяти та творити. Тут завше людно й гамірно, адже кожного дня сотні безробітних і десятки працедавців намагаються знайти один одного у величезному павутинні, зітканому із тисяч резюме та вакансій. Та вчора, 12.12.2018 року, міський центр зайнятості став особливим місцем зустрічі: сюди на навчання у рамках Міжрегіонального проекту «ПрофіКемп» з’їхалися шість команд-учасниць із Золочева, Борислава, Стрия, Сколе, Миколаєва і, звісно, міста Лева.

Із самого ранку у залі для семінарів, де зручно вмостилися за столиками хлопці та дівчата, лунав щирий дитячий сміх, лилися жарти, веселі розмови, водночас десятки допитливих оченят з нетерпінням поглядали на годинники, очікуючи на старт дійства.

Розпочати захід запросили директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, котрий, привітавши усіх присутніх, побажав школярам успіхів і наснаги, сили та впевненості, а ще висловив щире захоплення величезною роботою, яку вдалося здійснити старшокласникам. Він зазначив, що під час реалізації проекту молодь має унікальну нагоду ознайомитися із переліком затребуваних професій, відвідати успішні підприємства, поспілкуватися з тими, кому вдалося започаткувати власну справу, а найголовніше – зрозуміти, яку трудову стежину обрати у майбутньому.

З основними вимогами обласного конкурсу учнівську молодь ознайомила начальник відділу організації профорієнтації ЛОЦЗ Ольга Огерчук. Із її слів, команда-переможець регіонального етапу змагань, яка представить на розгляд журі найкращий власний туристичний маршрут, вразить його унікальністю та креативністю, поїде влітку 2019 року у Херсон виборювати першість на всеукраїнських перегонах.

Василь Ганіткевич, засновник ГО «Ангелик» і соціальний партнер служби зайнятості, повів мову про взаємодію з читачем через мережу Фейсбук, окреслив хитрощі, до яких можна вдаватися для збільшення числа підписників, висвітлив аспекти ведення успішної піар-кампанії, проаналізував результати діяльності школярів і звернув їхню увагу на типові помилки.

З неабияким захопленням юнацтво слухало розповідь відомого львовознавця, екскурсовода, справжнього батяра та непересічної особистості Петра Радковця. Серйозна інформація про важливі моменти у роботі з туристами, розмаїті історії з бувальщини чи сучасності настільки гармонійно пересипалися дотепними жартами та супроводжувалися корисними порадами, що дітвора буквально всотувала кожне слово промовця.

Не менш пізнавальною була презентація доцента кафедри інформаційних технологій видавничої справи НУ «Львівська політехніка» Наталії Лотошинської, котра, використовуючи мультимедійні матеріали, продемонструвала конкурсантам процес створення туристичного путівника, охарактеризувала особливості комп’ютерної верстки друкованих видань, розкрила тонкощі виготовлення поліграфічної продукції.

Допоки у залі старшокласники слухали цікаві промови, представники від кожної команди під наставництвом інструктора з програмування чаклували над створенням інтерактивних карт обраних туристичних маршрутів. А фінішувала зустріч двома майстер-класами з виготовлення сувенірної продукції, які охоче провели художниця Анна Білоус і дизайнер Марія Ладнюк. Але про це ви дізнаєтеся у іншому дописі.

Наситившись новими знаннями, із масою незабутніх вражень і приємних несподіванок, юні профікемпики того дня прямували додому, аби невдовзі все почуте та побачене реалізувати у власних доробках. Безперечно, зустріч у Львові знайде свій відбиток у проектах, над якими так наполегливо та творчо працюють команди.

Ольга Чепіль, провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи  Львівського обласного центру зайнятості