19.10.2018 | 12:10

Учора, 18 жовтня 2018 року, з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми вперше у Львові відбулася всесвітня акція «Walk for freedom/ Хода за свободу» на захист мільйонів чоловіків, жінок і дітей, котрі перебувають у рабстві. До небуденного дійства долучилися посадовці Львівського обласного центру зайнятості на чолі з заступником директора ЛОЦЗ Оксаною Іванчук.

Основна мета заходу – привернути увагу широкого загалу до проблем, пов’язаних з торгівлею людьми, окреслити основні форми та способи втягнення краян в експлуатацію, у тому числі трудову та сексуальну, злочинну діяльність та примусове жебрацтво.

Учасники маршу у темному одязі з чорними парасольками над головою та наліпками «ПроДІЙ торгівлі людьми» пройшлися вулицями Львова за маршрутом: вул. Університетська – Словацького – Дорошенка – пл. Ринок – вул. Руська – Винниченка.

Як зазначила одна зі співорганізаторок події, представниця ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус, відповідно до статистики Міжнародної організації з міграції з 1991 до 2018 року понад 230 тис. українців потерпіли від торгівлі людьми. Найбільше – 90% – наших співвітчизників страждають саме від трудової експлуатації, при цьому майже 60% з них – це чоловіки.

За словами заступника начальника управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ НП у Львівській області, Тараса Ільчишина, від січня 2018 року в регіоні зафіксовано 9 фактів сучасного рабства.

Під час брифінгу у сквері «На Валах», який став крайньою точкою мовчазної ходи небайдужих львів’ян, О. Іванчук повідомила, що обласна служба зайнятості систематично разом з соціальними партнерами організовує низку заходів, націлених на протидію торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці, тіньовій зайнятості тощо.

– Ми співпрацюємо і з працедавцями, і з безробітними, і з громадськими осередками, бо поінформований – значить озброєний. Сьогодні неформальний сектор економіки – це не що інше як сучасний прояв трудової експлуатації, адже нелегальні трудові відносини – шлях до жебрацької старості, відсутність соціальних гарантій, невпевненість у прийдешньому дні, – резюмувала Оксана Степанівна.

Довідково. До акції долучилися Наталія Кузяк, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Уляна Дорош, начальник управління з питань праці та сімейної політики ЛОДА, Наталія Грицай, начальник відділу департаменту освіти та науки ЛОДА, Алла Зоренко, керівник програми допомоги потерпілим Представництва неурядової громадської організації А21, представники Національної поліції, студенти, волонтери та небайдужі мешканці Львова.

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості