16.11.2018 | 11:35

З ініціативи Міністерства соціальної політики України та за сприяння Світового банку на Львівщині реалізовується пілотний проект «Рука допомоги». Це – новітній механізм боротьби з бідністю, дієвий інструмент повернення до трудової діяльності пасивних отримувачів державної соціальної допомоги, метод переходу їх до числа сумлінних платників податків, а також спосіб мотивації субʼєктів господарювання до створення нових робочих місць.

За період реалізації пілотного проекту за допомогою Новороздільської міської філії Львівського ОЦЗ та управління соціального захисту населення міської ради його учасниками стали 18 осіб: 12 членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщена особа та 3 субʼєкти господарювання.

Місцеві бізнесмени дедалі активніше беруть участь у експерименті, створюючи нові робочі місця для малозабезпечених мешканців міста та вимушених переселенців. Одним з перших безвідсотковою фінансовою допомогою скористався приватний підприємець Василь Миколайович Вірт, що займається пошиттям легкого жіночого одягу з трикотажу.

«Упродовж багатьох років у мене працювало 8 швачок, 2 прасувальники та контролер якості. Ідея розширення обсягів виробництва виникла давно, проте інформація про можливість взяти участь у проекті «Рука допомоги» стала поштовхом до конкретних дій. Долучившись до пілотної програми, я придбав нове обладнання, створив додаткові робочі місця та працевлаштував на них дві швачки», – поділився думками Василь Вірт.

Відновлення роботи власної бази відпочинку «Зелемянка», що в селі Гребенів, запланувала з допомогою проекту «Рука допомоги» фізична особа – підприємець Наталія Вікторівна Балик. Придорожній майданчик, порослий чагарником, та кілька занедбаних почорнілих споруд, які дісталися їй у 2008 році, за майже 10 років спільними зусиллями сім’ї вдалося перетворити у привабливу, доглянуту й гостинну садибу. Це було дуже нелегко в умовах перманентної кризи в країні. Зваживши свої можливості, Наталія Вікторівна вирішала віддати відремонтовані приміщення в оренду для використання в якості готельних номерів, а сама зосередилася на реконструкції решти будівель з метою облаштування необхідної складової відпочинку клієнтів – створення умов для харчування та активного дозвілля. Сьогодні на базі вже облаштоване місце для стоянки автівок, сауна, літні альтанки, розпочалося будівництво більш просторого приміщення для ресторану. У рамках проекту «Рука допомоги» Н. Білик придбала потрібне їй обладнання та забезпечила роботою адміністратора та агента з організації туризму.

Фізична особа-підприємець Святослав Олегович Шведа займається роздрібною торгівлею рибальського спорядження та зоотоварами. У його власності – два магазини у Новому Роздолі та Жидачеві. Враховуючи вимоги часу, підприємець зважився автоматизувати торговий процес, створивши електронну базу товарів. За його словами, таким чином можна не тільки поліпшити облік та оптимізувати залишки асортименту, а й збільшити товарооборот і прибуток. Взявши участь у проекті «Рука допомоги», підприємець вирішив придбати обладнання для реалізації своїх задумів. Він планує створити два нові робочі місця з метою працевлаштування продавця-консультанта з числа внутрішньо переміщених осіб та менеджера з постачання, члена малозабезпеченої сімʼї.

Ганна Ревер, завідувач сектору взаємодії з роботодавцями Новороздільської міської філії Львівського ОЦЗ