25.11.2021 | 10:32

Вивчайте інформацію про компанію. Це перший пункт, з якого потрібно починати підготовку до співбесіди. У правдивих вакансіях докладно обумовлений перелік вимог і обов’язків потенційних працівників. Сумлінний працедавець декларує прозорі умови роботи, чіткий рівень зарплати і відкритість інформації про компанію.

Типовими ознаками шахраїв є: вільний графік роботи, простота виконання замовлення, вартість послуг, що значно перевищує ринкову, та оплата за навчальні матеріали або послуги за влаштування на роботу. Ці пункти під час вибору компанії повинні вас насторожити. Ще одна ознака – створення фальшивого тестового завдання. Часто його публікують одразу в описі вакансії й пропонують подати разом із резюме. Або ж надсилають після розгляду резюме кандидатам, що підходять. Тут усе залежить від репутації працедавця. Якщо компанія не потрапляла в схожі історії, сміливо робіть тестове.

Звернуть уваги на те, чи не починається листування чи спілкування в телефонному режимі з обіцянок. Вам можуть гарантувати високі заробітки, вигідні умови, про те будь-які питання про компанію, вакансію, інших членів команди ігноруються.

Якщо працедавець пропонує офіційне працевлаштування тільки після випробувального терміну, його дії незаконні. Права і гарантії працівника за таких умов незахищені.

Під час співбесіди окреслюйте свої фінансові цілі. Чим конкретніше ви зазначите, чого хочете і мрієте досягти, тим краще. Рекрутер і керівник відповідного напряму компанії, обираючи кандидата, обов’язково врахують вашу цілеспрямованість і мотивацію. Не бійтеся ставити запитання! Обов’язково з’ясуйте:

– умови працевлаштування: офіційні трудові відносини чи нелегальні (пам’ятайте, що незадекларованою працею ви наражаєте себе на небезпеку);

– спосіб нарахування заробітної плати: повністю офіційний чи частково «в конверті» (сіра зарплата позбавляє соціальних гарантій);

– можливість кар’єрного зростання. Через скільки часу вам зможуть запропонувати підвищення у разі гарних результатів роботи;

– наявність соціального пакету (оплата харчування, проїзду, медичне страхування та інше. Усі ці виплати, якщо вони передбачені, повинні нараховуватись окремо від запропонованої ставки);

– бонуси та додаткові пільги (подорожі, тренажерні зали тощо).

Система бонусів в різних компаніях інша, тому про це важливо знати кожному працівнику, адже це – ваш додатковий дохід.

І ще! Перевіряйте інформацію про компанію у відкритих джерелах: перевіряйте відгуки у інтернеті, на форумах, офіційних сайтах, сторінках у соцмережах. Не менш важливо дізнатися думку реальних працівників компанії. Звертайте увагу на пости співробітників. Зчаста задоволені роботою працівники діляться враженнями на своїх сторінках у соцмережах. За найменшої підозри звертайтеся до офіційних представників компанії за роз’ясненнями.

Вдалого працевлаштування!

За матеріалами інтернет-видань