22.08.2019 | 10:13

Ганна Литвиненко – переселенка з Луганщини, одна із тих, хто знайшов у собі сили «з нуля» розпочати власний бізнес на Львівщині. Неабияку роль у її успішній історії відіграв Львівський міський центр зайнятості та пілотний проект «Рука допомоги», що реалізовувався в нашій області та передбачав надання стартового капіталу для започаткування власної справи у вигляді поворотної безвідсоткової матеріальної допомоги для придбання устаткування та матеріалів, необхідних для підприємницької діяльності.

Ще у 2014 році жінка вимушено покинула рідну домівку в с. Новодар’ївка Луганської області, де була доволі успішним підприємцем, займаючись вирощуванням квітів. Коли на рідну землю увірвалася війна, Ганна залишила все, що заробила важкою працею, і переїхала на Львівщину.

Туга за малою батьківщиною, тихим, розміреним і спокійним життям підштовхнула родину Литвиненків обрати для проживання сільську місцевість, аби, незважаючи на труднощі, відновити на новому місці сили, повернутися до праці та повноцінного життя. У невеличкому селі Деревляни Кам’янка-Бузького району сім’я придбала стареньку занедбану хату з прибудинковою земельною ділянкою 0,25 га. А далі були численні консультації у посадовців Львівського Будинку праці з основ ведення бізнесу, написання бізнес-плану, захист його на відповідній комісії в департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Коли всі етапи були пройдені, пані Ганна за кошти проекту «Рука допомоги» закупила допоміжні матеріали для облаштування тепличного господарства.

Зараз підприємниця займається вирощуванням городини. У її парниках радують око салати різних видів і кольорів, поруч красуються червонобокі помідори, виблискують зеленими боками хрумкі огірочки. І все це – екологічно чиста продукція, яка сьогодні користується особливим попитом у тих, хто дбає про своє здоров’я.

Щоденна праця на землі для родини Литвиненків – найкращий лікар. Адже, попри всі перипетії та насичений ритм життя, сільськогосподарська робота має свої переваги, вона захоплює і надихає, породжує почуття легкості та задоволеності, а ще – дозволяє впевнено крокувати до визначеної цілі.

Спілкуючись з пані Ганною, укотре переконуєшся: тільки енергійним, наполегливим, рішучим і працьовитим особам підкорюються підприємницькі вершини. Недарма кажуть, дорогу здолає той, хто йде.

Ольга Ясеницька, заступник начальник відділу взаємодії з роботодавцями Львівського міського центру зайнятості