13.01.2021 | 11:10

Під час пошуку клієнтам роботи спеціалісти Львівського міського центру зайнятості традиційно застосовують технологію профілювання. Адже таким чином ще на початковому етапі можна швидко виявити пошуковців місця праці з високим ризиком до довготривалого безробіття, відтак оперативно вжити заходів, які пришвидшують процес повернення до трудової діяльності. Однією із таких послуг є соціальний супровід під час працевлаштування, що здійснюється за підходом кейс-менеджмент. Як свідчить практика, лишень у разі тісної взаємодії фахівця центру зайнятості з безробітним можна відразу оцінити ситуацію, що склалася у особи, з’ясувати її побажання, можливості, професійні навички і досвід, аби врахувати ці моменти в індивідуальному плані працевлаштування. Кар’єрний радник під час прийому має змогу поспостерігати за поведінкою клієнта, визначити його активність на ринку праці, рівень відповідальності за пошук роботи, зрозуміти, наскільки охоче особа зголошується взяти участь в активних заходах, що сприяють зайнятості, у які терміни за скеруванням кар’єрних радників відвідує підприємства тощо.

Звісно, копітка щоденна робота, адресні послуги, індивідуальний підхід, застосування різних мотиваційних практик – усе це зазвичай завершується позитивними результатами. Пригадується історія повернення до продуктивної зайнятості Володимира Володимировича Ломакіна, 1966 року народження. Свого часу чоловік закінчив школу, а працював охоронником, фрезерувальником, столяром. Через вік йому складно було знайти працедавця, однак спільні зусилля фахівця служби зайнятості та його бажання працювати увінчалися фактом працевлаштування. У грудні торік після співбесіди з керівництвом він був прийнятий столяром у Львівську дирекцію АТ «Укрпошта».

Задоволена отриманими у міській службі зайнятості послугами й інвалід 3 групи Ольга Романівна Валько, товарознавець за освітою. Обставини склалися так, що їй довелося будувати професійну кар’єру в різних галузях економіки, адже обіймала посаду і завідувачки підприємств громадського харчування, і продавця продовольчих товарів, і бухгалтера, і фасувальника медичних виробів. За скеруванням центру зайнятості її вдалося працевлаштувати кур’єром, де вона й до сьогодні успішно трудиться.

Пощастило знайти роботу до душі й продавцю продовольчих товарів Оксані Зиновіївній Смик. Коли до центру зайнятості надійшла інформація від ТзОВ ТВК «Львівхолод» про вільне місце для касира торговельного залу, кар’єрний радник відразу запропонувала її пані Оксані. Зважаючи на те, що в клієнтки був досвід роботи у сфері торгівлі, працедавець охоче прийняв її до своєї команди.

Ми назвали лише декілька прикладів, а загалом торік, незважаючи на труднощі, спричинені поширенням  коронавірусної інфекції, за скеруванням центру зайнятості місцем праці забезпечено 1417 безробітних, із них 286 осіб попередньо були охоплені професійним навчанням, у тому числі стажуванням безпосередньо на робочому місці.

Львівський міський центр зайнятості