07.04.2021 | 10:44

Продовжуючи естафету пілотного проєкту з професійної орієнтації та кар’єрного консультування учнівської молоді «Успішна кар’єра», що реалізовується на Львівщині, фахівці Стрийського міськрайонного центру зайнятості організували та провели чимало інформаційних вебінарів на тему: «Обирай майбутнє – живи і працюй в Україні».

Учасниками профорієнтаційних заходів стали майже 130 дев’ятикласників НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» ім. М. Шашкевича села Дуліби, стрийських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. № 5 ім. В. Стасюка, № 6 та № 9.

Провідний фахівець з профорієнтації Стрийського МРЦЗ Руслана Притула під час дистанційного спілкування детально ознайомила школярів з формулою правильного вибору професії  «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». За її словами, для прийняття такого важливого рішення необхідно врахувати низку факторів: власні побажання, психологічні особливості та можливості, а також потреби ринку праці.

Особливу увагу учнівської молоді було зосереджено на класифікації професій, яку розробив  Є. Клімов. Усі спеціальності за предметом праці ділять на 5 типів: «людина-людина», «людина-техніка», «людина-знакова система», «людина-художній образ» та «людина-природа».

А для того, щоби хлопці та дівчата отримали максимально повну картину власних психологічних характеристик, необхідних для прийняття рішення про вид майбутньої трудової діяльності, Р. Притула презентувала їм «Платформу профорієнтації та розвитку кар’єри ДСЗ», що створена для надання послуг користувачам всемережжя з профорієнтації.

Понад 90 школярів, котрі взяли участь у вебінарах, пройшли профтестування, а заразом і дізналися, у якій галузі зможуть якнайкраще реалізувати свій потенціал. Активність старшокласників свідчить про те, що рішення про вид майбутньої трудової діяльності вони прийматимуть свідомо, дослухаючись до свого внутрішнього голосу та порад фахівців служби зайнятості.

Стрийський міськрайонний центр зайнятості