11.02.2016 | 12:04

Оперативно зреагувавши на повідомлення про заплановане вивільнення, фахівці Стрийського міськрайонного центру зайнятості провели інформаційний семінар з працівниками місцевої нафтогазорозвідувальної експедиції ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України». Ставилося за мету – усебічно поінформувати тих, хто невдовзі може залишитися без роботи, про напрямки діяльності та зміст соціальних послуг служби зайнятості, розповісти про права та соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством, окреслити перспективи працевлаштування на теренах району та ін.

Під час зустрічі представники центру зайнятості повели мову про заходи активної політики зайнятості. Попервах вони ознайомили присутніх із базою вільних робочих місць і вакантних посад, назвали працедавців, які періодично мають потребу в кадрах. Учасників заходу зацікавила інформація про можливість за кошти держави пройти професійне навчання із подальшим працевлаштуванням, отримати додатковий заробіток шляхом участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, за консультаційної та фінансової підтримки центру зайнятості започаткувати власну справу. А для осіб віком понад 45 років справжнім відкриттям став порядок видачі ваучерів на навчання з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Із виступу юрисконсульта Стрийського МРЦЗ Володимира Гадяка слухацька аудиторія дізналася про законодавчі аспекти, які регулюють процес звільнення працівників через зміни в організації виробництва та праці.

У ході невимушеного діалогу із уст присутніх прозвучало чимало різних запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді. А насамкінець їм вручили буклети та інформаційні листівки, у яких містяться корисні відомості про порядок розірвання трудових відносин з ініціативи працедавця.