28.09.2018 | 10:59

Нещодавно заступник начальника Буського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України Наталія Кузіна та фахівець центру зайнятості Надія Кондзірська зустрілися з тимчасово непрацюючими особами, котрі зареєстровані у районній філії Львівського обласного центру зайнятості.

Представник ПФУ розповіла присутнім про зміни учинному законодавстві та умови призначення різних видів соціальних виплат. Зосередивши увагу краян на основних аспектах підготовки документів, необхідних для отримання пенсії, вона неодноразово акцентувала на можливості завчасно подавати їх до управління з метою попередньої правової оцінки та допомоги спеціалістів у витребуванні необхідних довідок про стаж і заробіток майбутніх пенсіонерів. Окремо вона пояснила, яким чином тривале безробіття впливає на розмір майбутнього пенсійного забезпечення. 

Йшла мова також про переваги легальної зайнятості та негативні наслідки виплати заробітної плати у конверті, можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування тощо. Надзвичайно цікавою та корисною стала інформація про нову систему обслуговування громадян. 

Наприкінці виступу Наталія Кузіна запропонувала присутнім зареєструватися на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та оформити смс-інформування для отримання доступу до особистих даних, а отже контролю за сплатою працедавцем соціальних внесків. Вона зазначила, що кожна застрахована особа може дистанційно користуватися послугами ПФУ, які надаються індивідуально з дотриманням вимог закону про захист персональних даних.

Під час зустрічі представник служби зайнятості коротко охарактеризувала ситуацію на локальному ринку праці, окреслила базу вільних робочих місць і вакантних посад, надала вичерпні відповіді на запитання, що прозвучали з уст безробітних.

Марія Дацків, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Буської районної філії Львівського ОЦЗ