17.10.2018 | 12:50

Під таким гаслом сьогодні, 17 жовтня, у конференц-центрі компанії «IQholding» небайдужі до розвитку у Львові малого бізнесу соціальні партнери презентували проект, мета якого – дати шанс молоді реалізувати власні ідеї та бізнес-проекти за підтримки менторів, тобто досвідчених та успішних підприємців.

Програма реалізовується з ініціативи Львівського інституту Університету банківської справи, компанії «IQholding», Бізнес-школи Університету банківської справи, Львівського обласного центру зайнятості за підтримки Львівської міської ради та Львівської торгово-промислової палати.

Запрошений під час презентації до слова директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк поділився інформацією про програми, які реалізовує служба зайнятості задля підтримки підприємницьких ініціатив.

– Мати шалене бажання, відповідні знання та вміти їх правильно застосувати – ці речі є визначальними на старті у бізнес-середовище, – зазначив В. Барилюк. – Мені приємно нині бачити серед присутніх колишніх безробітних, котрі стали успішними бізнесменами і своїм прикладом надихають інших на відважний крок. Служба зайнятості всіляко підтримує підприємницькі ініціативи, здійснює інформаційний супровід охочих займатися власною справою, реалізовує дві програми, які фінансово допомагають стати самозайнятими. Це – одноразова виплата допомоги з безробіття для організації бізнесу та пілотний проект «Рука допомоги». Свого часу з ініціативи ЛОЦЗ проводився обласний конкурс на кращий бізнес-план підприємницької діяльності серед колишніх безробітних, котрі за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу.

За словами керівника ОЦЗ, цьогоріч на служба зайнятості допомогла стати на шлях самозайнятості 126 безробітним, у тому числі 81 особі віком до 35 років. А загалом продовжують свою діяльність у сфері бізнесу 2534 підприємці, котрі скористалися інформаційною та фінансовою підтримкою центру зайнятості, з них 1669 осіб працюють понад 5 років, відповідно в області додатково створено 3529 нових робочих місць.

Історію свого успіху, яка розпочалася із центру зайнятості, розповіли присутнім колишні безробітні: учасник АТО, а нині – власник фермерського господарства «Файна Веrry» Микола Стецьків і керівник мережі закладів швидкого харчування «Tikitai» Северин Хобзей.

Окрім них, наставниками для молоді зголосилися стати керівники таких українських фірм як компанія «IQholding», «Fest Lokal», Туристична компанія «Трайдент», «IDS Group», «N-iX», «Franchise Group», Страхова група «ТАС», «Горіховий дім/Walnut House», «Sambay-sewing production/Самбай» (швейне виробництво), Українська державна будівельна корпорація «Укрбуд», що об’єдналися у Клуб менторів.

Упродовж жовтня-листопада організатори проекту на конкурсній основі відберуть у Львові майже 40 найцікавіших проектів та ідей, запропонованих молоддю. Їхні автори зможуть пройти навчання у бізнес-школі, аби, отримавши практичну підготовку та знання, за підтримки досвідченого ментора відкрити власну справу.

Щоб стати учасником програми, потрібно до 5 листопада зареєструватися за посиланням, пройти співбесіду та місячне навчання. Фінал відбудеться 21 грудня, відповідно переможці отримають не лише грошові премії та заохочувальні призи, а й менторський супровід.

«Ми не робили складної реєстраційної форми, оскільки надаємо перевагу особистому спілкуванню. Але будемо звертати увагу на мотивацію, на ті 500 слів, які учасник напише про свій проект. Ми би хотіли, аби це були реальні бізнес-ідеї, які найближчим часом можуть бути реалізовані. Далі 7-8 листопада відбудуться співбесіди. Ми хочемо обрати гідних», – розповів президент компанії «IQholding» Андрій Якимів.

Відтак, якщо ви молода особа віком від 18 до 45 років, маєте цікаву ідею щодо створення власного бізнесу, реєструйтеся і беріть участь в конкурсі. Може це для вас єдиний і унікальний шанс стати успішним в Україні!

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ