08.08.2019 | 11:48

Модернізація служби зайнятості у сучасну сервісну установу, що відкрита до потреб клієнтів, і завжди готова допомогти шукачам роботи знайти місце праці шляхом індивідуального підходу до кожного відвідувача, передбачає чіткий розподіл функцій працівників.

Першим особу, що шукає офіційний заробіток, зустрічає реєстратор. Саме з ним відбувається співбесіда та розмова про послуги держустанови, у т. ч. в режимі онлайн, та ситуацію на місцевому ринку праці. Фахівець визначає потреби клієнта та надає якісні консультації, інформує про наявні електронні інструменти завдяки яким можна значно пришвидшити процес працевлаштування. Також реєстратор допомагає у підготовці резюме та визначає професійний профіль.

Саме у цій ролі нещодавно побувала директор Старосамбірської районної філії Львівського ОЦЗ Мирослава Пізнак. Її перша зустріч відбулася з особою передпенсійного віку з середньою освітою, що проживає в сільській місцевості та має нозологію. Під час добору роботи такій категорії громадян важливо приділити увагу індивідуальній програмі реабілітації та рекомендаціям МСЕК, щоби не зашкодити їхньому здоров’ю.

З’ясувавши наміри відвідувачки щодо пошуку місця праці та опрацювавши базу актуальних вакансій, стало зрозуміло, що прийнятних пропозицій для неї, на жаль, немає. Враховуючи її низький потенціал працевлаштування та рекомендації МСЕК щодо легкої фізичної праці, особа отримала низку консультацій та скеровано до кар’єного радника для подальшого надання послуг. Відповідно до поданої заяви, клієнтці було надано статус безробітної та призначено відвідування профконсультанта.

– Зважаючи на ситуацію на ринку праці Старосамбірщини, знайти роботу особам без відповідної освіти, передпенсійного віку та ще і з обмеженими можливостями надзвичайно складно, але ніколи не потрібно втрачати надію та опускати руки, – саме такими словами закінчилася розмова М. Пізнак з тимчасово непрацюючою краянкою.

На душі залишився осадок від того, що не вдалося одразу допомогти, та працівники служби зайнятості продовжують шукати шляхи вирішення цієї ситуації та вірять, що незабаром їхня клієнтка позбудеться незавидного статусу та влиється у новий трудовий колектив.

Старосамбірська районна філія Львівського ОЦЗ