01.10.2018 | 14:37

Два дні поспіль, 27 і 28 вересня, тривало навчання підприємців Львівщини з виконавчим директором німецького Фонду Горста Рогуша, тренером, бізнес-консультантом Екгардом Керайном на тему: «Підприємництво на стійких засадах».

Зустрічі проходили у форматі воркшопів, тому присутні мали змогу жваво обговорити найбільш наболілі питання зі сфери менеджменту, управління персоналом, маркетингових концепцій тощо.

Серед слухацької аудиторії – як представники бізнес-кіл, штат яких налічує до 50 осіб, так фізичні особи-підприємці, котрі завдяки пілотному проекту «Рука допомоги» тільки стали на шлях підприємництва, тому прагнуть отримати якомога більше знань щодо аспектів ведення власної справи за європейськими стандартами.

Мова йшла про досягнення сталої високої якості товарів, що виготовляються, та послуг, які надаються, шляхом вивчення і розуміння потреб клієнтів. Як було наголошено, нині доцільно систематично впроваджувати численні дрібні поліпшення, які приноситимуть потенційним споживачам задоволення, тобто матимуть емоційне забарвлення. Багато уваги було сконцентровано на важливості постійного контролю за якістю продукції, факторах, які необхідно враховувати, щоб розширювалася клієнтська база, а покупець ще не раз звертався за товаром чи послугою.

Під час обговорення цінової політики учасникам зустрічі підкреслили, що зниження ціни, зазвичай, не сприяє успіху. Більш дієвим буде рішення про надання споживачам додаткової пропозиції за ту ж вартість.

Дуже плідною була дискусія щодо аспектів ведення кадрової політики та способів мотивації персоналу. На цьому питанні Екгард Керайн зосередив найбільше уваги. Адже саме від працівників залежить якість товарів і послуг. Коуч з багаторічним досвідом консультування європейських фірм наголосив, що доброго працівника неможливо знайти, його потрібно виховати. Для цього необхідно усвідомити не лише потреби клієнтів, але й підлеглих, обговорити з ними ключові завдання та цілі, до яких треба прагнути. «Ваші співробітники повинні мати можливість розвиватися і відчувати свою причетність як до успіху, так і до невдач. Лише за таких умов ви зможете сформувати команду професіоналів, кожен член якої буде мислити так, як і ви», – зазначив модератор.

На завершення воркшопів присутні виповнили анкети для встановлення зворотного зв’язку, у яких дали відповіді на запитання щодо корисності організованого заходу. Приємно, що думка учасників заходу була однозначною: такі зустрічі дуже потрібні, адже під час діалогу у представників бізнес-середовища народилося багато свіжих ідей та нових задумів щодо ведення підприємницької діяльності на більш високому рівні за світовими стандартами.

Зоряна Плахотнюк, заступник начальника відділу організації профорієнтації Львівського обласного центру зайнятості