25.02.2019 | 10:04

Робота у тіньовому секторі економіки – один із найбільших недоліків нашого суспільства. На жаль, трудові відносини між працівниками та працедавцями не завжди відповідають нормам та вимогам чинного законодавства, а іноді робоча сила взагалі використовується нелегально.

Саме тому соціальні партнери, котрі зацікавлені у підвищенні рівня зайнятості населення та офіційному працевлаштуванні краян, спільно з інспектором праці С. Остапенком провели у смт Славське для суб’єктів підприємницької діяльності інформаційно-роз’яснювальний семінар на тему: «Легальна зайнятість».

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області О. Сироїжко повів мову про важливість дотримання норм чинного законодавства, яке регулює сферу зайнятості та оплати праці, а також озвучив штрафні санкції, що передбачені для порушників букви закону.

Директор Сколівської районної філії Львівського ОЦЗ Іванна Тимоцко окреслила зміст послуг, які можна отримати у центрі зайнятості. Йшлося про функціонування консалтингового центру, в якому надаються безоплатні консультації з аспектів започаткування власної справи, у тому числі всебічна допомога у написанні бізнес-плану, напрями організації професійного навчання безробітних на замовлення фірм, зокрема стажування безпосередньо на робочому місці. Як було сказано, працівники філії як на групових заходах, так і під час індивідуальних консультацій постійно ведуть просвітницьку роботу з клієнтами про загрози праці в тіні, наголошуючи на перевагах офіційних трудових відносин.

Під час семінару присутні дізналися про головні соціальні ризики та негаразди, на які погоджується особа, отримуючи зарплату в конвертах. А це – відсутність права на оплачувану відпустку, праця без вихідних і без додаткової зарплати, втрата права на достроковий вихід на пенсію та можливості отримати страхові виплати у разі травм на виробництві чи професійних захворювань. Ось чому фахівці служби зайнятості закликають не погоджуватися на тіньові виплати, адже тільки за умови офіційного працевлаштування працівнику гарантований соціальний захист від держави.

Сколівська районна філія Львівського ОЦЗ