04.03.2019 | 10:50

Ось уже зима починає відступати! І поки всі з нетерпінням очікують теплих весняних днів посадовці Львівського міського центру зайнятості разом з командою «Тримбульки», що бере участь у проекті «ПрофіКемп», вирішили трішки урізноманітнити і наповнити яскравими кольорами позашкільний час, відвідавши соціальне підприємство «Рукомисли».

Його заснувала у липні 2015 року громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» у рамках проекту ОБСЄ протидії торгівлі людьми. Мета створення організації – допомога соціально вразливим категоріям (безробітним, учасникам АТО, внутрішньо переміщеним особам та ін.) у набутті нових професійних навичок, які сприятимуть самозайнятості або пошуку нового робочого місця.

Соціальне підприємство «Рукомисли» працює та розвивається у трьох напрямах: садово-паркова пластика, виготовлення виробів з вовни у техніці сухого та мокрого валяння, ручний розпис по тканині (батік).

Для цього постійно проводяться навчальні курси, програму для яких розробляє арт-директорка Наталя Лєйкіна, художниця та скульпторка за фахом.

Екскурсію для працівників ЦЗ та «Тримбульок» охоче провела Наталія Мякушко, очільник підприємства. Бесіда з пані Наталією була дуже цікавою і пізнавальною, адже юні краяни ознайомилися з виробами з вовни, мали можливість приміряти неймовірно красиві капелюшки, дізналися, що валяння вовною як медитативна техніка має чудовий арт-терапевтичний ефект і допомагає подолати різні труднощі. Цікаво, що поняття соціального підприємництва для учасників проекту не нове і вони досить добре у ньому обізнані. Тішить, що молодь націлена не лише на фінансовий аспект працевлаштування, але й на суспільно корисні завдання.

Любов Іванів, Юлія Онисько, провідні фахівці з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Львівського міського центру зайнятості