05.02.2019 | 10:37

Проект «Рука допомоги» активно крокує Надбужжям. Він – чудова можливість малозабезпеченим позбутися залежності від соціальних виплат і заробляти на життя самотужки. Можна знайти за допомогою служби зайнятості прийнятну роботу як на постійній, так і тимчасовій основі. А ті, хто виношують ідею про самостійне господарювання, мають змогу завдяки проекту реалізувати підприємницькі наміри. Скористалась такою нагодою і бущанка Світлана Кондієвська, трансформувавши своє давнє захоплення – вирощування квітів – на новий прибутковий рівень. Вона успішно захистила бізнес-план з організації розплідника декоративних вуличних рослин для оздоблення присадибних ділянок та продажу їх через інтернет.

– Одного разу чоловік привіз мені із-за кордону оригінальну сортову орхідею, яка стала найбільшою окрасою моєї колекції фаленопсисів. Я саме почала більше вивчати ці диво-квіти і дуже захотіла розмножити свою улюбленицю. Спочатку втілити ідеє було складно, адже раніше не займалася подібними речами. Але цікавість взяла верх, і за 10 років я навчилася не лише розмножувати ці дивовижні кімнатні рослини, а й наважилася перетворити улюблене хобі багатьох жінок на прибуткову справу, – розповіла пані Світлана.

Сьогодні її дім перетворився на зимовий сад рослин і квітів, що вражають неповторною феєрією. Узимку не всі орхідеї дивують буйноквіттям, бо є в квітнику і «малюки», і «підлітки», і перецвілі фаленопсиси на «реабілітації». Пані Світлана жартує, що вони, любителі орхідей, називають себе хворими і залежними від краси, тому спілкуються найчастіше у спеціально створених групах в соцмережах, де діляться порадами, хизуються новинками у колекціях та обмінюються сортами. Для цього створили «Орхідейну гільдію», аби частіше зустрічатися на виставках і вихвалятися оригінальними росинами. Серед найцікавіших новинок в колекції Світлани – синя «Ванда», яку висаджують не в горщики, а у вазу без ґрунту. Загалом темні кольори бутонів (чорні, фіолетові) завжди є найпривабливішими для пошановувачів цих квітів.

Удома мамине захоплення поділяють середущий син Ярослав і п’ятирічна донечка Улянка. Дівчинка вже добре розуміє, яке коріння рослинок потребує підливу, а яке досі вологе. А ще вона любить, аби їй, як і мамі, дарували такі яскраві вазони. Маленька леді змалку надає перевагу прекрасному. І пані Світлана залюбки долучає Улянку до власної справи.

Жінка розповідає, що для організації такої роботи проект «Рука допомоги» допоміг придбати ноутбук, фотокамеру, стелаж для квітів та шланг для поливу. У майбутньому вона збирається розширити зелену оранжерею. Оскільки будинок вже не помістить бажаної кількості рослин, тож висаджуватиме їх на клумбі. Тоді забуянить не лише оселя, а й уся ділянка довкола. Але над цим ще треба працювати.

Своїх «малюків» та дорослих рослин Світлана ретельно пакує та надсилає поштою у будь-яке місто України, хоча зізнається, що не очікувала на великий попит у Буську. Не раз друзі, сусіди приходять за подаруночком до свята. Вона і порадить, і розповість, як правильно доглядати за орхідеями, бо вже добре розуміється в потенціалі рослини, а продає лише «здорові» квіти. Задоволеними залишаються й покупці, що придбали рослини через інтернет. У соціальній мережі Фейсбук підприємниця зібрала чимале число підписників своєї сторінки Lanka orh, профіль якої цілком присвячений квітковій справі. Зізнається, що продавала сортові рослини навіть по півтори тисячі гривень, а поціновувачі орхідей готові купувати улюблені квіти і за більшу ціну. Такий бізнес приносить не лише задоволення, а й прибуток для сім'ї. 

Особливо вражає любов та фанатизм Світлани у цій справі, адже про своїх улюблениць, наче про дітей, жінка може розповідати годинами. Тож колекціонерка залюбки поділилася із читачами газети «Воля народу» своїми секретами у догляді: для того, щоб вибрати здорову рослину, яка довго тішитиме вас своїм цвітінням, вона радить звернути увагу на корінці, яких має бути доволі багато. Листочки та їх стан теж сигналізуватимуть про «здоров’я» орхідеї. А на стовбурі можна розгледіти, чи не кололи його барвником для зміни кольору. До речі, часто популярні в магазинах білі фаленопсиси «забарвлюють» у синій колір, хоча в природі він притаманний лише окремим сортам орхідей (наприклад, «Ванда»). Тому жінка радить не купувати вазони з синіми бутонами, бо вони вже ослаблені і можуть більше не випустити квітоноси. Щодо догляду, то найпершою помилкою уважних квітникарок є перелив рослин. Якщо корінь зелений, то поливати орхідею ще не потрібно, а лише сіре забарвлення корінців сигналізуватиме про те, що їх варто занурити у воду (не поливати). Тримайте вазони на підвіконні без прямого сонячного проміння, але й темних кутків ця квітка не любить.

Як бачимо, вирощування «королеви квіток» – клопітка і затратна справа. До витрат на купівлю вазонів, електроенергію, треба додати видатки на «хімію», добрива. Але вирощують ці квіти не лише для того, аби заробити, а також щоб поруч постійно був «антистрес». Світлана Кондієвська розповідає, що любить спостерігати за орхідеями взимку: «За вікном падає сніг і лежить на підвіконні, а за склом, у теплій кімнаті – велика кольорова квітуча картина…».

Буська районна філія Львівського ОЦЗ