15.01.2019 | 09:11

Під керівництвом в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка у Львові відбулася розширена всеукраїнська нарада на тему: «Підсумки роботи Державної служби зайнятості за 2018 рік та визначення пріоритетних завдань діяльності на 2019 рік». Окрім керівників структурних підрозділів ДСЗ, директорів обласних центрів зайнятості та окремих центрів професійно-технічної освіти ДСЗ, до предметного діалогу долучився заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, а також очільники профспілкових організацій, об’єднань роботодавців тощо.

Окреслюючи основні здобутки у році, що минув, Валерій Ярошенко зазначив, що, враховуючи вимоги часу та реальну ситуацію на ринку праці, служба зайнятості провела серйозний процес реформування шляхом передання адміністративно-господарських функцій на обласний рівень. Завдяки цьому розширилися види соціальних послуг, змістилися акценти у роботі, запроваджені індивідуальні підходи до потреб кожного відвідувача, результат – 75% працівників служби зайнятості займаються виключно наданням послуг населенню. Торік почала застосовуватися нова форма добору персоналу – рекрутинг, тобто пошук потрібного персоналу на замовлення працедавців здійснюється не тільки серед безробітних, але й за межами центрів зайнятості. Як наслідок, підвищився імідж служби зайнятості, до 200 тисяч збільшилося число підприємств, які укомплектовують вакансії за сприяння центрів зайнятості, суттєво розширилася база вільних робочих місць і вакантних посад, яка у 2018 році налічувала понад 1114 тисяч пропозицій працевлаштування.

– Те, що ми вийшли за межі центрів зайнятості і почали шукати вакансії з інших джерел, дозволило нам збільшити із 40% до 50% кількість осіб, котрі знайшли роботу у пошуковий період, відповідно вдалося зекономити один мільярд двісті тисяч гривень. А це – величезні кошти, реальна наша робота, яку треба продовжувати. Загалом завдяки службі зайнятості торік працевлаштовано 826 тисяч осіб, – повідомив в. о. Голови Державної служби зайнятості.

Він також сконцентрував увагу слухацької аудиторії на інших інноваціях. Йшлося про профілювання безробітних і запровадження кейс-менеджменту, надання послуг у режимі он-лайн, роботу гарячої лінії, запуск нового сайту та ін. За словами В. Ярошенка, важливим інструментом подолання дисбалансу між попитом і пропозиціє робочої сили є професійне навчання, яким у 2018 році охоплено понад 147 тис. безробітних, із них 50 тис. здобули нових фах або підвищили рівень кваліфікації у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, що на 10% більше, аніж у попередньому році.

Служба зайнятості розширює перелік професій для підтвердження неформально здобутих знань і вмінь, застосовує дистанційні форми навчання, активно співпрацює з вищими навчальними закладами, організовує он-лайн співбесіди безробітних з потенційними працедавцями.

– Я сьогодні офіційно стверджую, що жодна державна інституція не займається системною профорієнтацією, – підкреслив В. Ярошенко. – Тут ми на передовій, адже це – робота на перспективу, бо вона націлена на подолання дисбалансу на ринку праці. Особливо послуги з профдіагностики потрібно надати кожному, хто стоїть на порозі дорослого життя.

В. Ярошенко закликав директорський корпус продовжувати роботу щодо легалізації робочих місць, поглиблювати співпрацю з об’єднаними територіальними громадами, активно запроваджувати сучасні інформаційні технології, електронні послуги та ін. Він назвав програми, у реалізації яких брали активну участь посадовці служби зайнятості. А це – пілотний проект «Рука допомоги», завдяки якому 245 осіб отримали фінансову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для відкриття бізнесу, із них 130 – жителі Львівщини.

Чимало уваги під час наради було зосереджено на питанні впровадження інституту кар’єрного радника, важливості супроводу безробітних від дня звернення до центру зайнятості до факту працевлаштування, необхідності внесення змін до чинного законодавства задля збільшення асигнувань на активні програми зайнятості та зменшення витрат на пасивну виплату допомоги з безробіття, ґрунтовного вивчення локальних ринків праці, поглиблення співпраці з органами місцевої влади, соціальними партнерами, передусім працедавцями, надання ефективних послуг соціально вразливим групам населення, у тому числі учасникам антитерористичної операції, посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи, суворого дотримання фінансової дисципліни та ін.

– Для нас з вами головне забезпечити індивідуальний підхід для тих, хто шукає роботу та її пропонує. Ми повинні стати потужним гравцем на ринку праці, працювати не тільки з безробітними, а й іншими верствами населення, надавати відвідувачам сервісні послуги, адже успішно вирішена проблема зайнятості реально забезпечить соціальну стабільність у суспільстві, – резюмував Валерій Ярошенко.

 Ольга Нагірняк,

начальник відділу інформаційної роботи Львівського ОЦЗ