27.08.2019 | 10:43

У Львівському ОЦЗ відбулася відеоконференція за участю керівництва та начальників відділів установи, а також директорського корпусу базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ. Під час зустрічі колеги розглянули підсумки діяльності обласної служби зайнятості та виконання основних завдань для підвищення рівня ефективності роботи.

Перш, аніж перейти до предметної розмови, директор ЛОЦЗ Василь Барилюк привітав усіх з Днем Прапора України і Днем Незалежності та побажав співробітникам і їхнім сім’ям міцного здоров’я на многії літа.

Він нагадав про реорганізацію державної служби зайнятості, стисло окреслив стратегію її розвитку на 2019-2022 роки. Ознайомивши підлеглих із основними тезами, які прозвучали на підсумковій нараді у Державному центрі зайнятості, очільник ЛОЦЗ наголосив, що шлях до удосконалення подальшої роботи пролягає через сучасні сервіси, зокрема, надання населенню електронних послуг, розвиток онлайн ресурсів і запровадження нових технологій.

За його словами, у Львівській області з першого серпня поточного року розпочався експеримент з мотивації персоналу в умовах функціонування інституту кар’єрного радника. У його рамках визначено чотири пілотні центри зайнятості – Самбірський МРЦЗ, Новояворівську МФ, Золочівську РФ та Городоцьку РФ ЛОЦЗ, у яких фінансова винагорода за працю буде напряму залежати від особистого внеску кожного фахівця у загальні результати роботи команди. Для цього розроблений Порядок проведення експерименту, обумовлені основні критерії щомісячної оцінки ефективності діяльності, визначений алгоритм здійснення розрахунків, а також сформований склад робочої групи ЛОЦЗ щодо оцінювання напрацювань ЦЗ в умовах дії експерименту.

– Новий підхід до стимулювання працевлаштування безробітних і зацікавленість у цьому всього колективу через адресне преміювання кожного фахівця дозволить зекономити кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а в подальшому, ймовірно, уможливить перерозподілити зекономлені фінансові ресурси на активні програми зайнятості, технічне переоснащення та мотивацію персоналу, – додав В. Барилюк. – Завдяки цьому у забезпеченні місцем праці безробітних будуть зацікавлені не тільки спеціалісти «front office», а й «back office». Вони намагатимуться досягти якомога вищих результатів зі збору вакансій з різноманітних джерел, тобто знайти ті пропозиції роботи, які відповідають професійно-кваліфікаційному складу клієнтів, організовувати професійне навчання, що завершується працевлаштуванням, проводити такі групові чи індивідуальні консультації, які дійсно впливають на зростання показника працевлаштування, скорочення терміну укомплектування вакансій, а значить – сприяють зменшенню тривалості виплати допомоги з безробіття та економії коштів.

В. Барилюк закликав директорів обговорити у колективах ЦЗ і філій ЛОЦЗ Порядок проведення експерименту, спробувати застосовувати виведену формулу преміювання за результатами роботи у серпні у ЦЗ, які не включені у експеримент, щоби зрозуміти, що їх чекає у найближчому майбутньому, а у разі виникнення раціональних ідей подавати їх на розгляд керівництву ЛОЦЗ. «Дуже чекаємо від вас зворотного зв’язку. Обов’язково врахуємо кожну пропозицію, заувагу чи слушну думку», – резюмував В. Барилюк.

Його виступ доповнила заступник директора ЛОЦЗ Оксана Іванчук, котра звернула увагу колег на перевірку баз даних, ведення контролю за прийнятими рішеннями, посилення співпраці між спеціалістами профільних відділів. Також вона повела мову про важливість доповнення програм професійного навчання безробітних за окремими професіями елементами сприяння самозайнятості. Адже, опанувавши той чи інший фах, а також почерпнувши знання з основ ведення бізнесу, у слухачів зростуть шанси стати на шлях підприємництва.

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ