05.02.2016 | 11:24

Посадовці Дрогобицького МРЦЗ докладають максимум зусиль для мирної адаптації та працевлаштування учасників антитерористичної операції. Для тих, у кого війна на сході залишила свіжий рубець на серці, проводяться тижневики «Під одним дахом», презентації працедавців, семінари з орієнтації на військову службу за контрактом і відкриття власної справи. Для якомога швидшого повернення демобілізованих армійців до трудової діяльності особисті консультанти до кожного із них застосовують індивідуальний підхід: максимально охоплюють профорієнтаційними послугами, спільно вивчають перспективи зайнятості, складають індивідуальні плани пошуку місця праці, допомагають якісно виповнити резюме та розмістити його на відповідних сайтах тощо.

Як свідчить практика, багато хто з учорашніх бійців, може працювати охоронником або продовжувати службу в армії на контрактній основі. Тому у центрі зайнятості організовуються зустрічі учасників АТО з працедавцями, у тому числі й рекрутерами у погонах. Приміром, нещодавно представники військової частини А 11-08 (м. Дрогобич), у якій є чимало вільних робочих місць, мали змогу провести діалог з безробітними й переконати їх у доцільності продовження трудової біографії у війську.

А тим, хто хоче працювати на себе, допомагаємо реалізувати творчий потенціал у сфері бізнесу. За сприяння центру зайнятості вони мають можливість освоїти навчальну програму «Основи підприємницької діяльності», скласти бізнес-план та отримати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи.

На початку цього року послуги фахівців Дрогобицького МРЦЗ отримували 52 учасника АТО, п’ятеро з них уже долучилися до когорти підприємців-початківців, ще троє планують стати на шлях бізнесу, стільки ж мають намір укласти контракт на проходження військової служби. Відповідно до норм чинного законодавства звільнені учасники збройного конфлікту мають право на безкоштовне отримання земельних ділянок. Власне цей ресурс є для декого з них вирішальним аргументом для прийняття рішення займатися вирощуванням сільськогосподарської продукції. Серед захищених бізнес-планів є такі як «Ведення тепличного господарства», «Вирощування лохини», «Організація пасіки», «Вирощування смородини» та ін.