29.03.2019 | 10:39

Із досвіду відомо, що соціальна адаптація учасників АТО до умов мирного життя – процес складний та багаторівневий. За таких реалій саме повернення до трудової діяльності відіграє надважливу роль для відновлення у ветеранів психологічної рівноваги. Для цього фахівці служби зайнятості докладають максимум зусиль, надаючи колишнім бійцям якісні послуги на всіх етапах працевлаштування, допомагають у навчанні, профорієнтації, активно співпрацюють з соціальними партнерами, намагаючись зробити все можливе, аби після війни життя воїнів було комфортним, щоби вони якнайшвидше влилися у трудовий колектив і реалізували свій потенціал у сфері праці.

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі кілька успішних історій колишніх клієнтів Перемишлянської районної філії Львівського ОЦЗ з числа учасників АТО, з котрими донині фахівці продовжують підтримувати зв’язок. Нам вдалося знайти їм роботу до душі, а працедавцям підібрати сумлінних працівників.

 

Інспектор – робота для відповідальних, дисциплінованих, витривалих

Житель с. Чуперносів Перемишлянського району, що на Львівщині, Василь Мармуляк рік служив у військовій частині А-3913, брав участь в антитерористичній операції в одному із сіл Новоайдарського району Луганської області.

Повернувшись з війни, якийсь час працював водієм автотранспортних засобів у приватного підприємця, але вирішив змінити роботу, тому звернувся до районної служби зайнятості.

І не прогадав. Адже, коли до центру зайнятості надійшла інформація про вакансію інспектора в готельно-відпочинковий комплекс ТзОВ «Едем резорт енд СПА», що знаходиться в с. Стрілки Перемишлянського району, особистий консультант одразу її йому запропонувала. Спершу фахівці домовилися про дату та годину співбесіди з працедавцем. А після неї сторони досягнули домовленості про попереднє стажування кандидата безпосередньо на робочому місці. Після успішного навчання пан Василь був працевлаштований інспектором служби безпеки, де працює й донині.

Його робота вимагає високої відповідальності, дисциплінованості, витривалості, і саме такі якості притаманні колишньому учаснику АТО. А в повсякденному житті Василь Володимирович скромний, небагатослівний, працелюбний, про таких як він кажуть, що не може сидіти без діла. У цивільному житті чоловік будує нові  плани, а про минуле іноді свідчить тільки заглиблений у даль сумний погляд і зажура в очах.

 

Свого працедавця знайшов через центр зайнятості

Дещо по-іншому склалася трудова біографія учасника АТО Роман Заня, жителя с. Малі Ланки Перемишлянського району. Свого часу він навчався у Львівському національному університеті ім. І. Франка, де здобув кваліфікацію «еколог». Одначе за фахом працювати не довелося, натомість трудився менеджером із збуту, охоронником, торговельним агентом. За активність і небайдужість до справ громади був обраний депутатом Стрілківської сільської ради. А потім була служба в українській армії, зокрема у військовій частині, що дислокується у Яворові, водієм автотранспортних засобів.

Змінивши комуфляжний костюм на цивільний одяг, п. Роман звернувся за сприянням у працевлаштуванні до Перемишлянського РЦЗ. Посадовці установи допомогли йому знайти свого працедавця – ТзОВ «Західполіформ», де він досі працює менеджером зі збуту.

Керівник товариства цінує підлеглого, каже, що очолювана ним команда поповнилася сумлінним, працьовитим, відповідальним та ініціативним співробітником. Сьогодні перед нами – впевнений у своїх силах чоловік, на обличчі котрого під час спілкування сором’язливо розквітає усмішка, адже він задоволений колективом, роботою, заробітною платою, тому може сміливо будувати плани на перспективу.

 

Кабельне виробництво припало їм до душі

На ТзОВ «Електроконтакт Україна», підприємстві, що спеціалізується на виготовленні електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок, зараз працюють два учасники АТО, колишні безробітні Андрій і Микола. Їхній шлях до роботи також проліг через Перемишлянську районну філію ЛОЦЗ. Андрій за фахом – молодший спеціаліст з обслуговування та ремонту поліграфічного обладнання, освіту здобув у Львівському поліграфічному технікумі Української академії друкарства. Так склалося життя, що йому довелося служити у лавах Національної гвардії України. Коли за пошуком роботи звернувся до центру зайнятості, одразу пристав на пропозицію працювати монтером кабельного виробництва на ТзОВ «Електроконтакт Україна».

Миколі також спеціалісти порекомендували місце праці на кабельному виробництві. Відвідавши підприємство, зваживши всі «за» і «проти», боєць погодився стати монтером кабельного виробництва, а згодом перевівся на комплектувальника.

Колишні військовослужбовці задоволені місцем праці, атмосферою у колективі, де знайшли однодумців і друзів, а керівництво «Електроконтакт Україна» прогнозує їм подальший кар’єрний ріст, адже хлопці працюють якісно, вмотивовано, постійно вдосконалюють професійні знання та навички.

Ось такі коротенькі історії успіху колишніх учасників АТО. Не зважаючи на обставини, вони завжди залишаються на передовій: колись зі зброєю в руках захищали Батьківщину, а у мирному житті натхненно трудяться й показують приклад іншим.

Надія Турчиняк, заступник директора - начальник відділу організації працевлаштування населення Перемишлянської районної філії Львівського ОЦЗ