оп
19.12.2018 | 12:10

Напередодні одного з найулюбленіших свят малечі, Дня Миколая Чудотворця, посадовці Львівського обласного та Дрогобицького міськрайонного центрів зайнятості організували прес-тур підприємствами під гаслом «Живи і працюй в Україні». Незважаючи на сніг і ожеледь, морозяний вітер і справжню грудневу заметіль, подорож на Батьківщину Івана Франка для журналістів ТК «Перший Західний» та «ЗІК» була дуже змістовною та цікавою. Знімальні групи супроводжував директор Дрогобицького МРЦЗ Богдан Волошин, надаючи необхідну інформацію, важливі коментарі щодо співпраці з тим чи іншим партнером служби зайнятості.

Перша зупинка – ТзОВ «Солонсько», що розташувалося у однойменному населеному пункті за кілька кілометрів перед Дрогобичем. Представник фірми, що спеціалізується на виготовленні цегли та черепиці, Анатолій Ліхтинський детально розповів про те, як народжується необхідний у будівництві червонобокий камінь. Він охоче провів екскурсію виробничими приміщеннями, зазначивши, що безперебійній роботі завод завдячує посадовцям міськрайонного центру зайнятості. Цьогоріч наприкінці літа чимало працівників вирушили за кордон у пошуках ліпшої долі, цех перебував на межі закриття, але завдяки професіоналізму та швидким діям СЗ вдалося за короткий період часу укомплектувати майже всі вакансії. До слова, упродовж січня-листопада 2018 року майже п’ять десятків краян за направленням центру зайнятості долучилися до дружнього колективу товариства.

Наступний візит – підприємство Василя Чепеляка. Бізнесмен управляє швейною міні-фабрикою, де трудиться понад тридцять осіб, ще майже стільки є змога прийняти на роботу. На виробництві бракує кваліфікованих швачок, закрійників, прасувальників, пакувальників, механіка з ремонту швейних машин. Нещодавно Василь Ярославович за порадою фахівців центру зайнятості скористався урядовою фінансовою підтримкою, що надається у рамках пілотного проекту «Рука допомоги». Він забезпечив заробітком двох осіб з числа малозабезпечених, а за донорські кошти придбав нове обладнання, яке, як він переконує, принесе додатковий прибуток, а отже розквіт його фірмі.

Екватор журналістського вояжу – ТзОВ «Брати», що спеціалізується на виготовленні та встановленні бруківки. І хоча основні виробничі процеси на завершенні, нам усе ж вдалося стати свідками того, як з безликого сірого бетону з’являється красиве покриття для тротуарних доріжок, вулиць, садових ділянок, парків тощо. Головний інженер чітко та водночас дуже цікаво охарактеризував діяльність компанії. Він неодноразово наголошував, що підприємство пропонує конкуренту заробітну плату, хороші умови праці, повний соціальний пакет, тому тим, хто шукає роботу, нема потреби вирушати на заробітки до сусідніх країн.

– Завдяки центру зайнятості збулася моя давня мрія, – такими словами зустріла нас четверта учасниця прес-туру Іванна Саламіна, молода бізнес-вумен, котра завдяки проекту «Рука допомоги» та всебічної підтримки фахівців держустанови відкрила власний масажний центр «Iva». «Я отримала спеціальну ліценцію, надаю різного роду послуги, працюю з малими діточками, пропоную лікувальний, антицелюлітний, медовий масаж, навіть маю авторську методику, – щебече підприємниця, а її вправні руки не перестають виводити то дивні абстрактні, а то й доволі зрозумілі лінії на спині однієї з клієнток салону. – Співпрацею з фахівцями держслужби задоволена, а усім, хто лишень роздумує над тим, чи долучатися до проекту, а чи далі «висіти» на шиї у держави, твердо заявляю: треба скористатися унікальним шансом, другого може і не бути!». За кошти, що надаються учасникам експерименту, п. Іванна закупила необхідне обладнання, у тому числі стіл і шведську стінку. Та на цьому амбітна жінка не зупиняється. Як зазначає, попереду – ще чимало вершин, які неодмінно треба підкорити.

А фінішував прес-тур у Дрогобицькому МРЦЗ, де нас очікував колишній атовець, а нині успішний бізнесмен Ігор Тесак, щоби розповісти свою історію успіху і вкотре довести, що реалізувати власні таланти можна на рідній землі. Екс-безробітний звернувся до центру зайнятості торік з тим, аби йому допомогли підшукати прийнятне місце праці. Та вже через кілька тижнів усвідомив, що трудитися на когось не бажає, відтак, скориставшись одноразовою виплатою допомоги з безробіття на започаткування власної справи, пройшовши вишкіл у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за напрямом «Підприємницька діяльність», з головою поринув у дизайн і творчість. Нині він займається виготовленням нестандартних виробів з екофанери. Малесенькі будиночки, ексклюзивні шкатулки, дивовижні прикраси на ялинку, рамочки для світлин, святкові вішачки, конвертики для квітів та багато інших казкових дрібничок – це далеко не повний асортимент втілення художньої уяви п. Ігора.

Резюмував мандрівку підприємствами Дрогобича директор МРЦЗ Богдан Волошин. «Успішними не народжуються, ними стають, – зазначив він. – Наше завдання, як посередника на ринку праці, – не лише забезпечити жителів району заробітком, а працедавців кваліфікованими кадрами, але й допомогти першим і другим усвідомити, чого вони прагнуть, проконсультувати про діючі грантові програми, порадити, яку бізнесову нішу обрати, з чого розпочати пошуки потрібного персоналу та як його втримати. Важливо донести до кожного: жити і працювати треба в Україні».

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості