08.05.2020 | 11:42

Колишній клієнт Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, а нині успішний підприємець Андрій Матковський свого часу зумів із лави безробітних стартувати у бізнес-середовище. Нині залюбки ділиться своєю історією і переконує, що перетворити мрії на реальність можна і треба, якщо є амбітні плани, велике бажання самостійно будувати майбутнє, а ще – наполегливість і рішучість.

Свого часу, залишившись без засобів до існування, він звернувся до служби зайнятості з надією знайти прийнятне місце роботи. Отримавши низку консультацій, відвідавши семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», із рішенням довго не зволікав. Буквально за кілька тижнів усвідомив, що трудитися на когось не має бажання, а от спробувати самостійно господарювати – це не тільки новий виклик, а й унікальний шанс перевірити свій потенціал, розумові та фізичні здібності та й врешті-решт силу волі також.

Започаткуванню власної справи передувало навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ на курсах «Провадження підприємницької діяльності», написання бізнес-плану на тему: «Продаж та ремонт комп’ютерної техніки», успішний його захист на відповідній комісії у центрі зайнятості. І ось кошти у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття для відкриття бізнесу на рахунку, попереду – не початий край роботи: пошук приміщення, завоювання довіри у клієнтів, вирішення різних господарських питань тощо.

На запитання: «Чому обрав такий напрям діяльності?» лунає логічна відповідь: за фахом п. Андрій інженер з комп’ютерних систем, саме у цій сфері має неабиякий досвід роботи. Тому й вирішив займатися тим, що вміє і знає. «Торгівля комп’ютерною технікою та надання послуг з її ремонту – справа перспективна. Я добре вивчив локальний ринок і дійшов висновку, що із кожним роком у сім’ях українців збільшується кількість цифрового обладнання. Нині у кожного другого є ноутбук, а у багатьох – планшети, сканери, принтери, вебкамери, проєктори тощо. А вони мають здатність виходити з ладу, їх потрібно періодично ремонтувати, чистити, оновлювати, модернізувати. А це вже справа моїх рук. Тому із вибором напряму підприємницької діяльності я не прогадав, маю коло клієнтів, які мені довіряють «лікування» вжитої техніки чи купівлю нової», – ділиться думками А. Матковський і додає, що успішними не народжуються, ними стають.

 

Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості