25.01.2019 | 11:08

Учора, 24 січня, до Львівського Будинку праці прибули директори міськрайонних центрів зайнятості, філій ЛОЦЗ і начальники відділів обласного центру зайнятості, щоби взяти участь у підсумковій нараді за результатами роботи минулого року.

Аналізуючи цифровий матеріал, директор ЛОЦЗ Василь Барилюк окреслив основні тенденції, які намітилися на локальному ринку праці. А це – збільшення рівня зайнятості економічно активного населення з 56,3% до 56,9%, зменшення чисельності безробітних віком 15-70 років з 85,4 до 77,2 тис. осіб, зниження рівня безробіття, обчисленого за методологією МОП, з 7,5% до 6,8%. Також в області з 12,5 до 13,2 тисяч зросла кількість працедавців, що заявили про кадрову потребу, з 71,3 до 75,0 тисяч одиниць розширилася база вільних робочих місць і вакантних посад.

Демонструючи слайди з графіками, таблицями та діаграмами, В. Барилюк детально охарактеризував кожний напрям роботи, називаючи місце обласної служби зайнятості на тлі інших регіонів. Він подякував колективам ЦЗ, які досягли вищих результатів і висловив критичні зауваження на адресу тих, хто у рейтинговій таблиці посів останні позиції. Закликаючи колег працювати планомірно, системно, ритмічно, очільник ЛОЦЗ наголосив: «2019-й для нас з вами буде роком якісних змін. Ми повинні виходити за межі центрів зайнятості як для нарощення бази вільних робочих місць, так і для пошуку потрібного персоналу на замовлення підприємств. Нові перспективи відкриваються завдяки впровадженню посад кар’єрних радників, робота котрих буде оцінюватися за кількістю та якістю працевлаштування. А допомагати їм у цьому повинні спеціалісти відділів рекрутингу».

За його словами, служба зайнятості має дієвий інструмент для зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією трудових ресурсів. Це – програма професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, яку потрібно максимально використовувати для підготовки потрібних працівників з числа безробітних для потреб економіки, передусім у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, застосовуючи такі сучасні форми вишколу як дистанційне та дуальне навчання.

Багато уваги під час наради було зосереджено на ключовому показнику діяльності служби зайнятості – працевлаштуванні безробітних. Йшлося також про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, особливо у сільських поселеннях, налагодження тісної співпраці з об’єднаними територіальними громадами тощо. Окремо порушувалося питання про створення нових робочих місць через механізм наданням працедавцям компенсації зі сплати єдиного соціального внеску, залучення безробітних до підприємницької діяльності. У цьому контексті показовим є пілотний проект «Рука допомоги», завдяки якому 137 жителів області поповнили лави бізнесменів. «Проект продуманий, дуже важлива його суть. Адже охочим відкрити власну справу держава пропонує не гроші, а закупівлю обладнання та матеріалів. І це працює краще, аніж одноразова виплата допомоги з безробіття», – акцентував В. Барилюк.

Виступ директора Львівського ОЦЗ продовжила його заступник Оксана Іванчук, котра тезово охарактеризувала основні елементи впровадження інституту кар’єрного радника, зупинилася на функціях реєстраторів, методах профілювання та кейс-менеджменту, озвучила основні помилки, які допускають безробітні під час написання резюме, а також назвала відмінності роботи кар’єрних радників від особистих консультантів.

З неабиякою увагою присутні слухали доповідь директора Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ Зіновія Вантуха, котрий презентував освітні послуги очолюваного ним закладу. Як було наголошено, навчання у ЦПТО проводиться за 15 ліцензованими професіями, серед яких такі затребувані як машиніст-тракторист сільськогосподарського виробництва, продавець продовольчих або непродовольчих товарів, касир торговельного залу, газоелектрозварник та ін. Торік у центрі профтехосвіти проходили професійне навчання майже дві тисячі осіб з числа безробітних та понад 800 слухачів вчилися за власні кошти або кошти юридичних осіб. Таким чином навчальній установі вдалося заробити мільйон гривень. Цьогоріч, за словами Зіновія Зіновійовича, у ЦПТО готуватимуть ще й фермерів, що дуже актуально для жителів сільських районів. Він детально описав матеріально-технічну базу закладу, науково-педагогічний склад, бібліотечний фонд, напрями співпраці з підприємствами, підкресливши, що власними силами колектив ЦПТО підготував і випустив десять навчальних посібників.

А завершилася нарада розглядом деяких питань, що стосувалися господарської діяльності центрів зайнятості та філій.

 Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ