31.01.2020 | 09:58

Учора, 30.01.2020 року, у приміщенні Львівського ОЦЗ був підписаний Меморандум про партнерство між обласною службою зайнятості, асоціацією «Кластер Будіндустрія», Ставропігійським вищим професійним училищем, середньою загальноосвітньою школою № 91 і ГО «Кадрова біржа».

Зацікавлені у співпраці сторони домовилися об’єднати зусилля для зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили у професійно-кваліфікаційному та кількісному вимірах шляхом проведення активної профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, популяризації затребуваних спеціальностей.

Запрошений до слова очільник обласного центру зайнятості Василь Барилюк повів мову про важливість реалізації цього пілотного проєкту, адже сучасна освіта повинна мати міцний фундамент і відповідати потребам, вимогам і викликам ринку праці. Він також поділився з присутніми інформацією про закордонний досвід здобуття вищої та професійно-технічної освіти. Його думку продовжила заступник директора ЛОЦЗ Оксана Іванчук, котра зазначила, що така співпраця повинна базуватися на принципах рівноправності, законності, раціональності та взаємодопомоги.

«Треба ламати стереотипи Радянського Союзу про те, що кожний випускник повинен здобути вищу освіту, а у профтехшколі навчаються лише найменш успішні учні», – закликала колег директор Ставропігійського ВПУ Ірина Бурак. Валентина Гузюк, методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області, переконувала присутніх у тому, що матеріально-технічна база профтехучилищ, на відміну від вишів, є доволі потужною, сучасною та відповідає вимогам часу.

Про важливість ведення превентивної роботи серед батьків, котрі відіграють чи не найбільшу роль у професійному виборі дітей, повела мову директор СЗШ № 91 Іванна Здирко. Керівниця навчального закладу висловила ідею проводити зовнішнє незалежне оцінювання наприкінці 9 класу, аби хлопці та дівчата мали вибір: вступати їм у професійно-технічні училища чи продовжити навчання у школі. Із нею погодилася президент громадської спілки «Кадрова біржа» Галина Щирба.

На думку Ростислава Вороновського, голови асоціації «Кластер Будіндустрія», щоби заохотити школярів до здобуття актуальних професій, їм треба ілюструвати приклади успішного працевлаштування випускників профтехосвіти та побудови ними блискучої кар’єри.

Ростислав Сорока, голова Регіональної ради підприємців Львівщини, резюмував, що під час ділової зустрічі освітянам і працедавцям вдалося знайти шляхи подальшої взаємодії для подолання перекосів на ринку праці, одначе є ще інші бар’єри, які треба усунути.

Після підписання меморандуму соціальні партнери сформували низку заходів, проведення яких сприятиме виконанню завдань, прописаних у документі.

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості