29.01.2018 | 11:23

Усі ми звикли до стандартних методів знайомства працедавця з потенційним співробітником через його резюме. Вивчивши цей документ, можна з’ясувати професійні компетенції претендента, довідатися про кар’єрний ріст чи визначити деякі його конкретні особливості. Але переконатися у тому, наскільки уявний портрет є реальним, можна тільки під час кваліфікаційного інтерв’ю або ознайомившись з рекомендаціями з попередніх місць роботи. Сьогодні ринок праці пропонує додатковий інструмент пошуку прийнятних пропозицій працевлаштування – відеорезюме, що дозволяє тимчасово непрацюючим краянам більш глибоко розкрити себе через візуалізацію, а працедавцю – створити загальну картину про професійні вміння та навички потенційного працівника.

Відеорезюмеце невеликий за часом знятий на камеру самопрезентаційний матеріал, в якому шукач роботи розповідає про фахові знання, досягнення та особисті якості. Саме тому все більше кандидатів на різні посади, нарівні з використанням креативних резюме, заявляють про себе за допомогою відеороликів, щоби бути поміченим та запрошеним на співбесіду. І це недарма. Адже здебільшого під час добору персоналу вирішальним є перше враження. З розумом складене відеорезюме, у якому претендент впевнено говорить про себе, не нервується (для багатьох звичайна співбесіда – це стресова ситуація), створить позитивну думку про особу. Якщо кандидат не має великого досвіду роботи і не може похвалитися видатними навичками, велика ймовірність, що його звичне резюме буде відсіяне ще на стадії первинного відбору претендентів. Відеорезюме допоможе зосередити увагу працівників кадрової служби до певної персони за рахунок формату, що поєднує динамічну картинку з «живим» звуком. А ще такий вид самопрезентації збільшує коло інформації, яку особа може надати, сприяє формуванню потрібного іміджу, є незамінним у разі пошуку віддаленої роботи або місця праці в іншому місті, дозволяє пошуковцю подивитися на себе з боку та відшліфувати навички самореклами.

Добре усвідомлюючи значення відеорезюме під час пошуку роботи, спеціалісти обласної служби зайнятості всіляко заохочують та допомагають клієнтам записати відеопрезентацію для подальшого розміщення її на каналі обласного центру зайнятості у мережі YouTube та поширення серед працедавців, що ведуть діяльність у тій чи іншій сфері економіки. Упродовж 2016-2017 років  на інтернет-ресурсі ЛОЦЗ розміщено майже 920 відеорезюме, понад 1000 надіслано на адресу фірм і компаній, внаслідок чого 350 осіб працевлаштовано, а 179 зараховано до кадрового резерву.

Відрадно, що тенденція використання відеорезюме для пошуку роботи стає дедалі помітнішою, створюються цілі платформи, за допомогою яких ті, що пропонують роботу та її шукають, можуть знайти одне одного. Прикувати увагу потенційного керівника до своєї персони серед значного числа претендентів на ту чи іншу посаду за допомогою відеорезюме – крок доволі сміливий, але чому б не спробувати?

Ірина Буряк, провідний фахівець з профорієнтації відділу організації профорієнтації Львівського обласного центру зайнятості